Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Super Retro Boy: nezapomenutelný Game Boy je zpět

20.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Máte doma v šuplíku schované kazety s hrami pro Game Boy? Možná se vám budou brzy hodin, neboť společnost Retro-Bit se tuto slavnou mobilní herní konzoli rozhodla vrátit zpět k životu. Na trh by se měla brzy dostat její modernější varianta s pár vychytávkami.
O staré herní klasiky je zájem a společnost Retro-Bit na tento trend reaguje. Na kontě už má několik zmodernizovaných předělávek slavných konzolí, a nyní se rozhodla zaměřit na legendární handheld Game Boy, který japonské Nintendo vyrábělo od roku 1989. Nový Super Retro Boy se snaží co nejpřesněji přiblížit originálu, k dispozici je tedy čtyřsměrné tlačítko na levé straně a dvojice akčních tlačítek napravo. Zachována byla také typická kombinace barev – světle šedá, černá a červená.
(Zdroj obrázku: Newatlas.com)


Co je ovšem možná nejdůležitější, nová konzole si rozumí s cartridgemi pro původní Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advanced bez potřeby adaptéru. K dispozici je barevný podsvícený displej krytý odolným sklíčkem Gorilla Glass. Novinkou je také 2500mAh baterie nabíjená přes port micro USB, která by měla nabídnout výdrž až 10 hodin hraní, nahrazující původní „tužkovky“. Kromě toho má být konzole lehčí a díky ergonomickému tvaru bočních okrajů rovněž pohodlnější při držení.

Super Retro Boy se má na trh dostat letos v srpnu za cenu 80 dolarů, v přepočtu něco málo přes 2 000 Kč bez DPH. Připomeňme, že o oživení Game Boye se snažil také výrobce krytu SmartBoy, který se připevňuje ke smartphonu s Androidem.

Zdroj: Newatlas.com
reklama