www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Studenti posílali Applu k opravě falešné iPhony, ten jim vracel originály

Studenti posílali Applu k opravě falešné iPhony, ten jim vracel originály
, , aktualita
Velmi drzý způsob k obohacení využila dvojice Číňanů studujících v USA. Do servisu posílala falešné iPhony, které jim Apple nahradil originálními kusy. Než tento trik praskl, vydělali na něm skoro 900 tisíc dolarů.
K oblíbeným
reklama
Falešná elektronika, která se vydává za značkový originál, není ničím výjimečným. Především v Asii, odkud pochází drtivá většina padělků. Poškozeným je obvykle koncový zákazník, který si nevědomky objedná kopii. Velmi často falšovaným zbožím jsou iPhony, ale málokomu se povede tak husarský kousek jako dvojici čínských studentů. Yangyang Zhou a Quan Jiang, oba studující v americkém Oregonu, mnohokrát oklamali servis Applu. Z Číny jim byly posílány falešné iPhony (každý balíček obsahoval 20 až 30 zařízení), které následně osobně odnesli nebo odeslali poštou do servisu Applu s tím, že jejich telefon nelze zapnout. Takových reklamací zkusili skoro 3 000 a úspěšní byli v 1 493 případech, kdy dostali zpět náhradní, pochopitelně zcela originální kus.
 
 
Ten ovšem neprodali na americkém trhu, ale odeslali ho zpět na čínskou adresu. Jejich komplic iPhony zpeněžil v Číně a peníze odeslal na čínský bankovní účet, ke kterému měl přístup i z USA. Není jasné, kolik si studenti, kteří jsou v Oregonu legálně na studentská víza, tímto způsobem vydělali peněz. Apple ovšem vlastní škodu vyčíslil na 896 tisíc dolarů, v přepočtu více než 20 milionů korun. Možného podvodu si zaměstnanci všimli ještě v létě 2017, kdy poslali jednomu ze studentů upozornění. Dokonce už od jara téhož roku potom celní úřad vyšetřoval podezřelé zásilky iPhonů, které do USA směřovaly z Číny.
 
Quan Jiang byl obviněn za podvody a obchodování s padělaným zbožím, v současné době sedí ve vazbě. Yangyang Zhou se u soudu objevil teprve minulý pátek a jeho právník věří, že bude zproštěn. O žádném podvodu totiž údajně nevěděl a myslel si, že se jedná o originální iPhony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář