www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Studenti posílali Applu k opravě falešné iPhony, ten jim vracel originály

Studenti posílali Applu k opravě falešné iPhony, ten jim vracel originály
, , aktualita
Velmi drzý způsob k obohacení využila dvojice Číňanů studujících v USA. Do servisu posílala falešné iPhony, které jim Apple nahradil originálními kusy. Než tento trik praskl, vydělali na něm skoro 900 tisíc dolarů.
K oblíbeným
reklama
Falešná elektronika, která se vydává za značkový originál, není ničím výjimečným. Především v Asii, odkud pochází drtivá většina padělků. Poškozeným je obvykle koncový zákazník, který si nevědomky objedná kopii. Velmi často falšovaným zbožím jsou iPhony, ale málokomu se povede tak husarský kousek jako dvojici čínských studentů. Yangyang Zhou a Quan Jiang, oba studující v americkém Oregonu, mnohokrát oklamali servis Applu. Z Číny jim byly posílány falešné iPhony (každý balíček obsahoval 20 až 30 zařízení), které následně osobně odnesli nebo odeslali poštou do servisu Applu s tím, že jejich telefon nelze zapnout. Takových reklamací zkusili skoro 3 000 a úspěšní byli v 1 493 případech, kdy dostali zpět náhradní, pochopitelně zcela originální kus.
 
 
Ten ovšem neprodali na americkém trhu, ale odeslali ho zpět na čínskou adresu. Jejich komplic iPhony zpeněžil v Číně a peníze odeslal na čínský bankovní účet, ke kterému měl přístup i z USA. Není jasné, kolik si studenti, kteří jsou v Oregonu legálně na studentská víza, tímto způsobem vydělali peněz. Apple ovšem vlastní škodu vyčíslil na 896 tisíc dolarů, v přepočtu více než 20 milionů korun. Možného podvodu si zaměstnanci všimli ještě v létě 2017, kdy poslali jednomu ze studentů upozornění. Dokonce už od jara téhož roku potom celní úřad vyšetřoval podezřelé zásilky iPhonů, které do USA směřovaly z Číny.
 
Quan Jiang byl obviněn za podvody a obchodování s padělaným zbožím, v současné době sedí ve vazbě. Yangyang Zhou se u soudu objevil teprve minulý pátek a jeho právník věří, že bude zproštěn. O žádném podvodu totiž údajně nevěděl a myslel si, že se jedná o originální iPhony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala