www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Studenti posílali Applu k opravě falešné iPhony, ten jim vracel originály

Studenti posílali Applu k opravě falešné iPhony, ten jim vracel originály
, , aktualita
Velmi drzý způsob k obohacení využila dvojice Číňanů studujících v USA. Do servisu posílala falešné iPhony, které jim Apple nahradil originálními kusy. Než tento trik praskl, vydělali na něm skoro 900 tisíc dolarů.
K oblíbeným
reklama
Falešná elektronika, která se vydává za značkový originál, není ničím výjimečným. Především v Asii, odkud pochází drtivá většina padělků. Poškozeným je obvykle koncový zákazník, který si nevědomky objedná kopii. Velmi často falšovaným zbožím jsou iPhony, ale málokomu se povede tak husarský kousek jako dvojici čínských studentů. Yangyang Zhou a Quan Jiang, oba studující v americkém Oregonu, mnohokrát oklamali servis Applu. Z Číny jim byly posílány falešné iPhony (každý balíček obsahoval 20 až 30 zařízení), které následně osobně odnesli nebo odeslali poštou do servisu Applu s tím, že jejich telefon nelze zapnout. Takových reklamací zkusili skoro 3 000 a úspěšní byli v 1 493 případech, kdy dostali zpět náhradní, pochopitelně zcela originální kus.
 
 
Ten ovšem neprodali na americkém trhu, ale odeslali ho zpět na čínskou adresu. Jejich komplic iPhony zpeněžil v Číně a peníze odeslal na čínský bankovní účet, ke kterému měl přístup i z USA. Není jasné, kolik si studenti, kteří jsou v Oregonu legálně na studentská víza, tímto způsobem vydělali peněz. Apple ovšem vlastní škodu vyčíslil na 896 tisíc dolarů, v přepočtu více než 20 milionů korun. Možného podvodu si zaměstnanci všimli ještě v létě 2017, kdy poslali jednomu ze studentů upozornění. Dokonce už od jara téhož roku potom celní úřad vyšetřoval podezřelé zásilky iPhonů, které do USA směřovaly z Číny.
 
Quan Jiang byl obviněn za podvody a obchodování s padělaným zbožím, v současné době sedí ve vazbě. Yangyang Zhou se u soudu objevil teprve minulý pátek a jeho právník věří, že bude zproštěn. O žádném podvodu totiž údajně nevěděl a myslel si, že se jedná o originální iPhony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala