www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Studenti posílali Applu k opravě falešné iPhony, ten jim vracel originály

Studenti posílali Applu k opravě falešné iPhony, ten jim vracel originály
, , aktualita
Velmi drzý způsob k obohacení využila dvojice Číňanů studujících v USA. Do servisu posílala falešné iPhony, které jim Apple nahradil originálními kusy. Než tento trik praskl, vydělali na něm skoro 900 tisíc dolarů.
K oblíbeným
reklama
Falešná elektronika, která se vydává za značkový originál, není ničím výjimečným. Především v Asii, odkud pochází drtivá většina padělků. Poškozeným je obvykle koncový zákazník, který si nevědomky objedná kopii. Velmi často falšovaným zbožím jsou iPhony, ale málokomu se povede tak husarský kousek jako dvojici čínských studentů. Yangyang Zhou a Quan Jiang, oba studující v americkém Oregonu, mnohokrát oklamali servis Applu. Z Číny jim byly posílány falešné iPhony (každý balíček obsahoval 20 až 30 zařízení), které následně osobně odnesli nebo odeslali poštou do servisu Applu s tím, že jejich telefon nelze zapnout. Takových reklamací zkusili skoro 3 000 a úspěšní byli v 1 493 případech, kdy dostali zpět náhradní, pochopitelně zcela originální kus.
 
 
Ten ovšem neprodali na americkém trhu, ale odeslali ho zpět na čínskou adresu. Jejich komplic iPhony zpeněžil v Číně a peníze odeslal na čínský bankovní účet, ke kterému měl přístup i z USA. Není jasné, kolik si studenti, kteří jsou v Oregonu legálně na studentská víza, tímto způsobem vydělali peněz. Apple ovšem vlastní škodu vyčíslil na 896 tisíc dolarů, v přepočtu více než 20 milionů korun. Možného podvodu si zaměstnanci všimli ještě v létě 2017, kdy poslali jednomu ze studentů upozornění. Dokonce už od jara téhož roku potom celní úřad vyšetřoval podezřelé zásilky iPhonů, které do USA směřovaly z Číny.
 
Quan Jiang byl obviněn za podvody a obchodování s padělaným zbožím, v současné době sedí ve vazbě. Yangyang Zhou se u soudu objevil teprve minulý pátek a jeho právník věří, že bude zproštěn. O žádném podvodu totiž údajně nevěděl a myslel si, že se jedná o originální iPhony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala