www.svetmobilne.cz
>
>

Stratocaching startuje, můžete se registrovat

Stratocaching startuje, můžete se registrovat
, , aktualita
Možná jste již slyšeli o experimentu nazvaném Stratocaching, který vám dá možnost nalézt si svou cache, jež cestovala až do stratosféry pomocí meteorologického balónu. Registrovat se můžete ihned, abyste již 16. listopadu mohli vyrazit do terénu.
K oblíbeným
reklama
Experiment s názvem Stratocaching tak odstartuje v 9 hodin ráno dne 16. listopadu, a to v prostorách meteorologické observatoře Praha-Libuš. Z Prahy tak stoupne do výšky až 30 kilometrů balónová sestava, která ve stratosféře uvolní celkem 10 kapslí s tvarem javorového semínka. Ty se pak rozletí do světa a záležet pak bude jen na nich a na povětrnostních podmínkách, kam až budou zaneseny.

Autorem celého designu je Petr Bakoš, zakladatel sdružení Žádná věda, který přišel s gondolou Dropion, jejíž název je výsledkem spojení slov drop a onion, přičemž ona samotná je osazena kamerami. Samotné moduly se pak jmenují Stratocache a každý z nich má v sobě GPS modul. Díky tomu získají zaregistrovaní účastníci přístup k aktuálním souřadnicím jednotlivých kapslí, aby je pak mohli najít. Odměnou však nemají být přimo ony kapsle, ale tzv. stratocoin, čili mince, kterou vytvořilo studio 2d3D. Ta čeká pro 2. až 9. nálezce.

Registraci již využilo přes 9500 zájemců, kteří budou mít k dispozici speciální mobilní aplikace pro Android, iOS i Windows, díky nimž budou moci kapsle lépe hledat. Akce má také své sponzory, a to především společnost ESET, která sponzoruje rovnou tři semínka a pak to jsou firmy Axis Communications, BASF, Citroen, Grafite, Harddecore, Nano Energies a Mobile Solutions.

Více se dozvíte na stránkách akce, kde se můžete i registrovat (viz zdroj).

Zdroj: TZ Stratocaching
reklama
Nejnovější články
Lego představuje stavebnici Lamborghini Sián FKP 37 v měřítku 1:8 Lego představuje stavebnici Lamborghini Sián FKP 37 v měřítku 1:8
Lego představilo další stavebnici řady Technic, která zobrazuje některé z legendárních nebo jinak zajímavých aut. Tentokrát je to Lamborghini Sián FKP 37, které má i pohyblivé písty a funkční 8stupňovou převodovku.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
28.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G
Pro telefony střední třídy má Samsung nový mobilní procesor Exynos 880. Ten podporuje také moderní 5G datové připojení a umí ho i kombinovat se 4G. Nechybí ani NPU pro zpracování algoritmů umělé inteligence.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením
Garmin představil další chytré hodinky, které se dokáží nabíjet i pomocí sluneční energie. Jde o Quatix 6X Solar a díky solárnímu panelu mohou prodloužit výdrž svého akumulátoru o další 3 dny provozu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala