Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Stratocaching startuje, můžete se registrovat

11.11.2013, Jan Vítek, aktualita
Možná jste již slyšeli o experimentu nazvaném Stratocaching, který vám dá možnost nalézt si svou cache, jež cestovala až do stratosféry pomocí meteorologického balónu. Registrovat se můžete ihned, abyste již 16. listopadu mohli vyrazit do terénu.
Experiment s názvem Stratocaching tak odstartuje v 9 hodin ráno dne 16. listopadu, a to v prostorách meteorologické observatoře Praha-Libuš. Z Prahy tak stoupne do výšky až 30 kilometrů balónová sestava, která ve stratosféře uvolní celkem 10 kapslí s tvarem javorového semínka. Ty se pak rozletí do světa a záležet pak bude jen na nich a na povětrnostních podmínkách, kam až budou zaneseny.

Autorem celého designu je Petr Bakoš, zakladatel sdružení Žádná věda, který přišel s gondolou Dropion, jejíž název je výsledkem spojení slov drop a onion, přičemž ona samotná je osazena kamerami. Samotné moduly se pak jmenují Stratocache a každý z nich má v sobě GPS modul. Díky tomu získají zaregistrovaní účastníci přístup k aktuálním souřadnicím jednotlivých kapslí, aby je pak mohli najít. Odměnou však nemají být přimo ony kapsle, ale tzv. stratocoin, čili mince, kterou vytvořilo studio 2d3D. Ta čeká pro 2. až 9. nálezce.

Registraci již využilo přes 9500 zájemců, kteří budou mít k dispozici speciální mobilní aplikace pro Android, iOS i Windows, díky nimž budou moci kapsle lépe hledat. Akce má také své sponzory, a to především společnost ESET, která sponzoruje rovnou tři semínka a pak to jsou firmy Axis Communications, BASF, Citroen, Grafite, Harddecore, Nano Energies a Mobile Solutions.

Více se dozvíte na stránkách akce, kde se můžete i registrovat (viz zdroj).

Zdroj: TZ Stratocaching
reklama