www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Statistiky ukazují prodeje iPhonů, model 12 mini moc netáhne

Statistiky ukazují prodeje iPhonů, model 12 mini moc netáhne
, , aktualita
Společnost CIRP zveřejnila další statistiku prodejů mobilních telefonů iPhone v USA. To pochopitelně neodpovídá celému světu, ale přesto je zajímavé se podívat, jak si zde stojí jednotlivé modely tohoto telefonu.
K oblíbeným
reklama
Za březen 2021 tu máme další statistiku z dílen společnosti CIRP, která zveřejňuje prodeje iPhonů na americkém trhu. Nejúspěšnějším modelem byl už starší iPhone 11, který pro sebe zabral 24 % trhu s iPhony. Ještě starší iPhone XR se pak musel spokojit s cca 8 %. Naopak verze 11 Pro už odešly s nulou, ty byly u zákazníků plně nahrazeny novou generací. Velmi se dařilo iPhonu 12, ten měl zhruba 23 % a je vidět, že tyto středně velké, ale stále nepříliš drahé iPhony jsou u zákazníků velmi oblíbené. V podstatě spolu (XR+11+12) berou 55 % trhu.
 
Apple iPhone 12 fialový
 
Velmi slušně si ale vedou i verze Pro. Menší 6,1" varianta 12 Pro si vzala asi 15 % trhu, větší 12 Pro Max měl asi 20 %. Pokud jde o USA, tam se moc nedaří menším a levnějším variantám. Levný iPhone SE se 4,7" obrazovkou bere asi jen 6 % a podle CRIPu se vůbec nedaří modelu iPhone 12 mini. Ten má dle firmy na americkém trhu podíl sotva nějaká 4 %. Proto se předpokládá, že se ještě objeví iPhone 13 mini, ale ve verzi 14 se už Apple na malou verzi vykašle, což by byla pro některé zákazníky škoda. Jenže jich je málo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář