www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Statistiky ukazují prodeje iPhonů, model 12 mini moc netáhne

Statistiky ukazují prodeje iPhonů, model 12 mini moc netáhne
, , aktualita
Společnost CIRP zveřejnila další statistiku prodejů mobilních telefonů iPhone v USA. To pochopitelně neodpovídá celému světu, ale přesto je zajímavé se podívat, jak si zde stojí jednotlivé modely tohoto telefonu.
K oblíbeným
reklama
Za březen 2021 tu máme další statistiku z dílen společnosti CIRP, která zveřejňuje prodeje iPhonů na americkém trhu. Nejúspěšnějším modelem byl už starší iPhone 11, který pro sebe zabral 24 % trhu s iPhony. Ještě starší iPhone XR se pak musel spokojit s cca 8 %. Naopak verze 11 Pro už odešly s nulou, ty byly u zákazníků plně nahrazeny novou generací. Velmi se dařilo iPhonu 12, ten měl zhruba 23 % a je vidět, že tyto středně velké, ale stále nepříliš drahé iPhony jsou u zákazníků velmi oblíbené. V podstatě spolu (XR+11+12) berou 55 % trhu.
 
Apple iPhone 12 fialový
 
Velmi slušně si ale vedou i verze Pro. Menší 6,1" varianta 12 Pro si vzala asi 15 % trhu, větší 12 Pro Max měl asi 20 %. Pokud jde o USA, tam se moc nedaří menším a levnějším variantám. Levný iPhone SE se 4,7" obrazovkou bere asi jen 6 % a podle CRIPu se vůbec nedaří modelu iPhone 12 mini. Ten má dle firmy na americkém trhu podíl sotva nějaká 4 %. Proto se předpokládá, že se ještě objeví iPhone 13 mini, ale ve verzi 14 se už Apple na malou verzi vykašle, což by byla pro některé zákazníky škoda. Jenže jich je málo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala