Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Statistiky ukazují prodeje iPhonů, model 12 mini moc netáhne

24.4.2021, Milan Šurkala, aktualita
Společnost CIRP zveřejnila další statistiku prodejů mobilních telefonů iPhone v USA. To pochopitelně neodpovídá celému světu, ale přesto je zajímavé se podívat, jak si zde stojí jednotlivé modely tohoto telefonu.
Za březen 2021 tu máme další statistiku z dílen společnosti CIRP, která zveřejňuje prodeje iPhonů na americkém trhu. Nejúspěšnějším modelem byl už starší iPhone 11, který pro sebe zabral 24 % trhu s iPhony. Ještě starší iPhone XR se pak musel spokojit s cca 8 %. Naopak verze 11 Pro už odešly s nulou, ty byly u zákazníků plně nahrazeny novou generací. Velmi se dařilo iPhonu 12, ten měl zhruba 23 % a je vidět, že tyto středně velké, ale stále nepříliš drahé iPhony jsou u zákazníků velmi oblíbené. V podstatě spolu (XR+11+12) berou 55 % trhu.
 
Apple iPhone 12 fialový
 
Velmi slušně si ale vedou i verze Pro. Menší 6,1" varianta 12 Pro si vzala asi 15 % trhu, větší 12 Pro Max měl asi 20 %. Pokud jde o USA, tam se moc nedaří menším a levnějším variantám. Levný iPhone SE se 4,7" obrazovkou bere asi jen 6 % a podle CRIPu se vůbec nedaří modelu iPhone 12 mini. Ten má dle firmy na americkém trhu podíl sotva nějaká 4 %. Proto se předpokládá, že se ještě objeví iPhone 13 mini, ale ve verzi 14 se už Apple na malou verzi vykašle, což by byla pro některé zákazníky škoda. Jenže jich je málo.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama