www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Statistiky ukazují prodeje iPhonů, model 12 mini moc netáhne

Statistiky ukazují prodeje iPhonů, model 12 mini moc netáhne
, , aktualita
Společnost CIRP zveřejnila další statistiku prodejů mobilních telefonů iPhone v USA. To pochopitelně neodpovídá celému světu, ale přesto je zajímavé se podívat, jak si zde stojí jednotlivé modely tohoto telefonu.
K oblíbeným
reklama
Za březen 2021 tu máme další statistiku z dílen společnosti CIRP, která zveřejňuje prodeje iPhonů na americkém trhu. Nejúspěšnějším modelem byl už starší iPhone 11, který pro sebe zabral 24 % trhu s iPhony. Ještě starší iPhone XR se pak musel spokojit s cca 8 %. Naopak verze 11 Pro už odešly s nulou, ty byly u zákazníků plně nahrazeny novou generací. Velmi se dařilo iPhonu 12, ten měl zhruba 23 % a je vidět, že tyto středně velké, ale stále nepříliš drahé iPhony jsou u zákazníků velmi oblíbené. V podstatě spolu (XR+11+12) berou 55 % trhu.
 
Apple iPhone 12 fialový
 
Velmi slušně si ale vedou i verze Pro. Menší 6,1" varianta 12 Pro si vzala asi 15 % trhu, větší 12 Pro Max měl asi 20 %. Pokud jde o USA, tam se moc nedaří menším a levnějším variantám. Levný iPhone SE se 4,7" obrazovkou bere asi jen 6 % a podle CRIPu se vůbec nedaří modelu iPhone 12 mini. Ten má dle firmy na americkém trhu podíl sotva nějaká 4 %. Proto se předpokládá, že se ještě objeví iPhone 13 mini, ale ve verzi 14 se už Apple na malou verzi vykašle, což by byla pro některé zákazníky škoda. Jenže jich je málo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektrické Porsche Taycan v prodejích překonává ikonickou 911 Elektrické Porsche Taycan v prodejích překonává ikonickou 911
Historie se opakuje a tak, jak SUV Cayenne pomohlo zachránit legendární Porsche 911, tak to dnes činí elektrický sedan Taycan. Tento "bezemisní" sedan už letos svými prodeji model 911 překonal.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily
Společnost Hon Hai Technology Group (Foxconn) známe jako výrobce elektroniky např. i pro Apple, nicméně v budoucnu chce rozjet i výrobu elektromobilů. Představila hned tři nové modely včetně autobusu.
18.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu
Dopravní podniky se začínají obávat elektrických autobusů. Byť je ještě nedávno s velkou slávou zaváděly do provozu, kvůli nedávným požárům je některá města v Německu dočasně stáhla z aktivní služby.
16.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje
Jedním z často zmiňovaných argumentů proti elektromobilitě je to, co se stane, když velká část lidí najednou pojede dlouhou trasu (dovolená, svátky). V Číně to nyní zažili a měli problém. Menší byl u společnosti NIO, která má program výměny akumulátorů.
15.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023 Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023
Před měsícem jsme se dozvěděli, že se kvůli čipové krizi odsouvá Roadster až na rok 2023. Vypadá to, že nebude zdaleka jediným modelem, který nabere další zpoždění. Týkat se to má i ostatních připravovaných novinek.
14.10.2021, aktualita, Milan Šurkala