www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům

Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
, , aktualita
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
K oblíbeným
reklama
Tento týden se měl začít prodávat první skládací smartphone Samsung Galaxy Fold. Tedy alespoň na americkém trhu, kde byl start prodeje naplánován na 26. dubna. Fanoušci si ovšem počkají déle, než bylo původně zamýšleno. Samsung dnes vydal tiskovou zprávu, ve kterém informuje, že odložil uvedení tohoto modelu na trh. Reaguje tak na stížnosti některých recenzentů, kteří měli možnost vyzkoušet Galaxy Fold v předstihu.
 
Ukázalo se, že přelomovou technologii zatím trápí řada dětských nemocí, které by měl výrobce odstranit. Bavíme se totiž o telefonu, který stojí bezmála 2 000 dolarů, tedy 46 tisíc korun. Pro Samsung by tedy nebyla nejlepší vizitka, kdyby začal prodávat smartphone plný chyb. Už z toho důvodu, že se ke Galaxy Fold budou obracet zraky mobilních fanoušků, protože se jedná o první skládací smartphone, který by se měl dostat na pulty obchodů.
 
 
Foto: Mark Gurman
 
Redaktor webu The Verge se setkal s malou boulí, která se objevila na displeji smartphonu hned druhý den používání. Objevily se i další vady týkající se flexibilního displeje a kloubu, který umožňuje složení zařízení. Mnoho problémů mělo souvislost se „speciální ochranou vrstvou“ na hlavním displeji, jak tento prvek označuje samotný Samsung. Tuto vrstvu si totiž někteří recenzenti spletli s ochrannou fólií, kterou výrobci často lepí na displeje svých telefonů. A jelikož šlo tuto vrstvu poměrně snadno odstranit, někteří recenzenti tak učinili.
 
A nestačili se divit, neboť displej krátce na to utrpěl poškození, takže telefon nebylo možné dále používat. Samsung sice na originálním balení upozorňuje, že tato vrstva by neměla být z displeje odstraněna, ale řada recenzentů si tohoto upozornění nejspíš nevšimla. Můžeme tedy předpokládat, že i běžní zákazníci by toto varování nejspíš přehlédli. Stejně tak výrobce varuje před kontaktem displeje s lepidlem, které by mohlo tuto vrstvu poškodit.
 
Samsung neupřesnil, jak dlouho si ještě počkají zájemci o Galaxy Fold, z nichž mnozí si telefon předobjednali. Nejspíš ani sám výrobce to ještě neví, patrně to bude záležet na interním testování a úspěšnosti při odstraňování nahlášených závad. Není tedy jasné, zda se na trh dříve nedostane konkurenční Huawei Mate X, i když také v případě tohoto modelu se spekuluje o zpoždění.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala