www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům

Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
, , aktualita
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
K oblíbeným
reklama
Tento týden se měl začít prodávat první skládací smartphone Samsung Galaxy Fold. Tedy alespoň na americkém trhu, kde byl start prodeje naplánován na 26. dubna. Fanoušci si ovšem počkají déle, než bylo původně zamýšleno. Samsung dnes vydal tiskovou zprávu, ve kterém informuje, že odložil uvedení tohoto modelu na trh. Reaguje tak na stížnosti některých recenzentů, kteří měli možnost vyzkoušet Galaxy Fold v předstihu.
 
Ukázalo se, že přelomovou technologii zatím trápí řada dětských nemocí, které by měl výrobce odstranit. Bavíme se totiž o telefonu, který stojí bezmála 2 000 dolarů, tedy 46 tisíc korun. Pro Samsung by tedy nebyla nejlepší vizitka, kdyby začal prodávat smartphone plný chyb. Už z toho důvodu, že se ke Galaxy Fold budou obracet zraky mobilních fanoušků, protože se jedná o první skládací smartphone, který by se měl dostat na pulty obchodů.
 
 
Foto: Mark Gurman
 
Redaktor webu The Verge se setkal s malou boulí, která se objevila na displeji smartphonu hned druhý den používání. Objevily se i další vady týkající se flexibilního displeje a kloubu, který umožňuje složení zařízení. Mnoho problémů mělo souvislost se „speciální ochranou vrstvou“ na hlavním displeji, jak tento prvek označuje samotný Samsung. Tuto vrstvu si totiž někteří recenzenti spletli s ochrannou fólií, kterou výrobci často lepí na displeje svých telefonů. A jelikož šlo tuto vrstvu poměrně snadno odstranit, někteří recenzenti tak učinili.
 
A nestačili se divit, neboť displej krátce na to utrpěl poškození, takže telefon nebylo možné dále používat. Samsung sice na originálním balení upozorňuje, že tato vrstva by neměla být z displeje odstraněna, ale řada recenzentů si tohoto upozornění nejspíš nevšimla. Můžeme tedy předpokládat, že i běžní zákazníci by toto varování nejspíš přehlédli. Stejně tak výrobce varuje před kontaktem displeje s lepidlem, které by mohlo tuto vrstvu poškodit.
 
Samsung neupřesnil, jak dlouho si ještě počkají zájemci o Galaxy Fold, z nichž mnozí si telefon předobjednali. Nejspíš ani sám výrobce to ještě neví, patrně to bude záležet na interním testování a úspěšnosti při odstraňování nahlášených závad. Není tedy jasné, zda se na trh dříve nedostane konkurenční Huawei Mate X, i když také v případě tohoto modelu se spekuluje o zpoždění.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik