www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Stařičký Android ICS přichází o nejnovější Služby Google Play

Stařičký Android ICS přichází o nejnovější Služby Google Play
, , aktualita
Google už příliš nepočítá se sedm let starým Androidem Ice Cream Sandwich. Nyní pro něj přestávají fungovat novější verze Služeb Google Play, takže by uživatele této verze systému neměly překvapit komplikace.
reklama
V říjnu 2011 byl představen Android 4.0, který se do paměti uživatelů asi více vryl svým názvem Ice Cream Sandwich. Tato verze přinesla obrovské změny ve vzhledu uživatelského rozhraní a vůbec poprvé se objevila na telefonu Galaxy Nexus, který vznikl společnými silami Googlu a Samsungu. Po více než sedmi letech stále běží Android 4.0 na 0,3 % aktivních zařízení s operačním systémem od Googlu. Uživatelé, kteří ještě používají smartphone či tablet s touto prehistorickou verzí Androidu, mohou nyní očekávat další komplikace. Google totiž ukončil podporu starších API Služeb Google Play, konkrétně úrovně 14 a 15. Nyní bude potřeba minimálně úroveň 16, která ovšem není kompatibilní s Androidem Ice Cream Sandwich. Služby Google Play tedy nebude možné aktualizovat na vyšší verzi než 14.7.99.
 
Domovská obrazovka Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich (na Samsungu Galaxy Nexus)
 
Co to bude znamenat pro uživatele? Služby Google Play (v originále Google Play Services) je zastřešující služba běžící na pozadí, která zastřešuje většinu aplikací Googlu. V budoucnu tedy mohou přestat fungovat některé součásti Map Google, YouTube, Gmailu, Obchodu Play nebo synchronizace dat. V budoucnu není vyloučeno ani to, že by některé aplikace přestaly zcela fungovat. Pokud tedy náhodou vlastníte zařízení s Androidem 4:0 máte o důvod víc přejít na novější model. Nebo se alespoň podívejte na XDA Developers či jiná fóra, zda pro váš telefon není neoficiálně k dispozici novější verze Androidu. Připomeňme, že stařičký Ice Cream Sandwich stále  běží na větším počtu zařízení než nejnovější verze Pie. Ta zatím ani nezasáhla do pravidelných statistik Googlu, takže nedosáhla ani 0,1% podílu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala