www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Stařičký Android ICS přichází o nejnovější Služby Google Play

Stařičký Android ICS přichází o nejnovější Služby Google Play
, , aktualita
Google už příliš nepočítá se sedm let starým Androidem Ice Cream Sandwich. Nyní pro něj přestávají fungovat novější verze Služeb Google Play, takže by uživatele této verze systému neměly překvapit komplikace.
K oblíbeným
reklama
V říjnu 2011 byl představen Android 4.0, který se do paměti uživatelů asi více vryl svým názvem Ice Cream Sandwich. Tato verze přinesla obrovské změny ve vzhledu uživatelského rozhraní a vůbec poprvé se objevila na telefonu Galaxy Nexus, který vznikl společnými silami Googlu a Samsungu. Po více než sedmi letech stále běží Android 4.0 na 0,3 % aktivních zařízení s operačním systémem od Googlu. Uživatelé, kteří ještě používají smartphone či tablet s touto prehistorickou verzí Androidu, mohou nyní očekávat další komplikace. Google totiž ukončil podporu starších API Služeb Google Play, konkrétně úrovně 14 a 15. Nyní bude potřeba minimálně úroveň 16, která ovšem není kompatibilní s Androidem Ice Cream Sandwich. Služby Google Play tedy nebude možné aktualizovat na vyšší verzi než 14.7.99.
 
Domovská obrazovka Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich (na Samsungu Galaxy Nexus)
 
Co to bude znamenat pro uživatele? Služby Google Play (v originále Google Play Services) je zastřešující služba běžící na pozadí, která zastřešuje většinu aplikací Googlu. V budoucnu tedy mohou přestat fungovat některé součásti Map Google, YouTube, Gmailu, Obchodu Play nebo synchronizace dat. V budoucnu není vyloučeno ani to, že by některé aplikace přestaly zcela fungovat. Pokud tedy náhodou vlastníte zařízení s Androidem 4:0 máte o důvod víc přejít na novější model. Nebo se alespoň podívejte na XDA Developers či jiná fóra, zda pro váš telefon není neoficiálně k dispozici novější verze Androidu. Připomeňme, že stařičký Ice Cream Sandwich stále  běží na větším počtu zařízení než nejnovější verze Pie. Ta zatím ani nezasáhla do pravidelných statistik Googlu, takže nedosáhla ani 0,1% podílu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda představila elektrické Citigo iV Škoda představila elektrické Citigo iV
V nabídce mladoboleslavské automobilky Škoda se objevuje první elektromobil v podobě malého městského Citiga iV. Novinka nabídne vyšší výkon než benzínové verze a dojezd na jedno nabití dosahuje přes 250 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici
Apple uvedl aktualizované notebooky MacBook Pro pro rok 2019. Asi nejdůležitější změnou nebude zavedení 8jádrových procesorů, které významně navyšují výkon, ale především to, že se Apple opět pokusil vylepšit klávesnici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala