www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Stařičký Android ICS přichází o nejnovější Služby Google Play

Stařičký Android ICS přichází o nejnovější Služby Google Play
, , aktualita
Google už příliš nepočítá se sedm let starým Androidem Ice Cream Sandwich. Nyní pro něj přestávají fungovat novější verze Služeb Google Play, takže by uživatele této verze systému neměly překvapit komplikace.
reklama
V říjnu 2011 byl představen Android 4.0, který se do paměti uživatelů asi více vryl svým názvem Ice Cream Sandwich. Tato verze přinesla obrovské změny ve vzhledu uživatelského rozhraní a vůbec poprvé se objevila na telefonu Galaxy Nexus, který vznikl společnými silami Googlu a Samsungu. Po více než sedmi letech stále běží Android 4.0 na 0,3 % aktivních zařízení s operačním systémem od Googlu. Uživatelé, kteří ještě používají smartphone či tablet s touto prehistorickou verzí Androidu, mohou nyní očekávat další komplikace. Google totiž ukončil podporu starších API Služeb Google Play, konkrétně úrovně 14 a 15. Nyní bude potřeba minimálně úroveň 16, která ovšem není kompatibilní s Androidem Ice Cream Sandwich. Služby Google Play tedy nebude možné aktualizovat na vyšší verzi než 14.7.99.
 
Domovská obrazovka Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich (na Samsungu Galaxy Nexus)
 
Co to bude znamenat pro uživatele? Služby Google Play (v originále Google Play Services) je zastřešující služba běžící na pozadí, která zastřešuje většinu aplikací Googlu. V budoucnu tedy mohou přestat fungovat některé součásti Map Google, YouTube, Gmailu, Obchodu Play nebo synchronizace dat. V budoucnu není vyloučeno ani to, že by některé aplikace přestaly zcela fungovat. Pokud tedy náhodou vlastníte zařízení s Androidem 4:0 máte o důvod víc přejít na novější model. Nebo se alespoň podívejte na XDA Developers či jiná fóra, zda pro váš telefon není neoficiálně k dispozici novější verze Androidu. Připomeňme, že stařičký Ice Cream Sandwich stále  běží na větším počtu zařízení než nejnovější verze Pie. Ta zatím ani nezasáhla do pravidelných statistik Googlu, takže nedosáhla ani 0,1% podílu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář