Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Srolovatelná klávesnice od LG byla představena v druhé generaci

15.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Vloni představená klávesnička LG Rolly Keyboard se dočkala nástupce, který přidává pátou řadu kláves a možnost spárování s až třemi zařízeními. Zůstala unikátní schopnost srolování, takže na cestách nezabere příslušenství skoro žádné místo.
LG Rolly Keyboard 2 se tento týden dočkala oficiálního představení v Jižní Koreji. Novou generaci bezdrátové klávesnice je opět možné srolovat do hranolu, který se snadno vejde do tašky či batohu. Díky přidanému tlačítku by teď mělo být snadnější klávesnici „rozbalit“. Akceptovatelná je i hmotnost, která činí jen 161 gramů. Součástí je stojánek, který umožňuje vertikální vložení smartphonu s alespoň čtyřpalcovou úhlopříčkou.

Novinkou je také pátá řada kláves, která Rolly Keyboard 2 přibližuje počítačovým klávesnicím. Spárování probíhá opět přes Bluetooth, tentokrát je možné mít zároveň připojeny až tři zařízení, mezi kterými lze přepínat stiskem jediného tlačítka. Podporovány jsou různé operační systému od Androidu přes iOS až po Windows, klávesnice by si tedy měla bez problémů rozumět s většinou novějších smartphonů i tabletů.

K napájení poslouží jediná tužková baterie typu AAA, která by měla zajistit výdrž až 3,5 měsíce. LG Rolly Keyboard 2 se brzy objeví na jihokorejském trhu s cenovkou v přepočtu okolo 2 700 Kč. Dostupnost na mezinárodních trzích zatím nebyla oznámena, první generace tohoto příslušenství se ovšem objevila i v některých českých obchodech (pod označením LG KBB-700), je tudíž docela pravděpodobné, že bude v tuzemsku někdy dostupný i jeho nástupce.

Zdroj: Androidcommunity.com
reklama