www.svetmobilne.cz
>
>
>

Společnost chce prodávat telefony s Androidem zcela bez služeb Googlu

Společnost chce prodávat telefony s Androidem zcela bez služeb Googlu
, , aktualita
Operační systém /e/ dokazuje, že Android může fungovat, aniž byste poskytovali jakákoliv data Googlu. A nyní tvůrci hodlají prodávat vlastní smartphony. Chtějí přitom využívat renovované kusy, takže budou nejen bezpečné, ale také ekologické.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Huawei nyní řeší problém, že patrně přijde o Android se službami Googlu, společnost /e/ to bere jako přednost. Nabízí vlastní, výrazně upravenou verzi Androidu, která se obešla bez aplikací a služeb amerického giganta. Využívá přitom toho, že Android je šířen pod licencí open source, takže by neměl být problém ho zcela zbavit komponentů od Googlu. Místo toho systém používá alternativní aplikace jako K9-mail, Telegram nebo Signal, které by měly nabídnout více soukromí. Sada komponentů microG potom nahrazuje některá API od Googlu (např. Google Play nebo Mapy), bez kterých by nemusely fungovat jiné aplikace.
 
 
/e/ si můžete stáhnout na stávající smartphone s Androidem. První veřejná beta verze vyšla v loňském roce a v současné době je systém dostupný pro osm desítek smartphonů různých značek včetně Googlu, Motoroly, OnePlus, Samsungu nebo Xiaomi. Neobejdete se ovšem bez znalostí odemykání bootloaderu a instalace ROM. Riskujete přitom ztrátu záruky, při nesprávném postupu dokonce poškození zařízení. pro řadu uživatelů tak může být pohodlnější nákup smartphonu, který už bude mít předinstalovaný operační systém /e/. A právě takové modely plánuje společnost brzy uvést na trh.
 
 
Nehodlá přitom vyvíjet zcela nové zařízení, ale použije stávající, používané smartphony, které kompletně zrenovuje a opatří vlastním softwarem. V nabídce bude několik modelů od Samsungu, konkrétně Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S9 a Galaxy S9+. Ceny se budou pohybovat od 279 eur (7 100 Kč) do 549 eur (14 000 Kč), zákazník přitom získá roční záruku. Kromě toho, že společnost ušetří za vývoj a výrobu nového hardwaru, také pomůže přírodě, neboť prodlouží životní cyklus existujících zařízení. Smartphony od /e/ zatím nejsou v prodeji, ale zákazník si může některý z modelů nezávazně předobjednat a bude tak včas vědět, že je dostupný skladem.
 
Podle výzkumu společnosti Digital Content Next ze srpna 2018 komunikuje androidový smartphone se servery Googlu v průměru devadesátkrát za hodinu a odešle přitom 11,6 MB uživatelských dat. V případě iPhonu, který používá aplikace od Googlu, jsou tato čísla skoro poloviční, ovšem ani tak nejsou zrovna malá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala