www.svetmobilne.cz
>
>
>

Společnost chce prodávat telefony s Androidem zcela bez služeb Googlu

Společnost chce prodávat telefony s Androidem zcela bez služeb Googlu
, , aktualita
Operační systém /e/ dokazuje, že Android může fungovat, aniž byste poskytovali jakákoliv data Googlu. A nyní tvůrci hodlají prodávat vlastní smartphony. Chtějí přitom využívat renovované kusy, takže budou nejen bezpečné, ale také ekologické.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Huawei nyní řeší problém, že patrně přijde o Android se službami Googlu, společnost /e/ to bere jako přednost. Nabízí vlastní, výrazně upravenou verzi Androidu, která se obešla bez aplikací a služeb amerického giganta. Využívá přitom toho, že Android je šířen pod licencí open source, takže by neměl být problém ho zcela zbavit komponentů od Googlu. Místo toho systém používá alternativní aplikace jako K9-mail, Telegram nebo Signal, které by měly nabídnout více soukromí. Sada komponentů microG potom nahrazuje některá API od Googlu (např. Google Play nebo Mapy), bez kterých by nemusely fungovat jiné aplikace.
 
 
/e/ si můžete stáhnout na stávající smartphone s Androidem. První veřejná beta verze vyšla v loňském roce a v současné době je systém dostupný pro osm desítek smartphonů různých značek včetně Googlu, Motoroly, OnePlus, Samsungu nebo Xiaomi. Neobejdete se ovšem bez znalostí odemykání bootloaderu a instalace ROM. Riskujete přitom ztrátu záruky, při nesprávném postupu dokonce poškození zařízení. pro řadu uživatelů tak může být pohodlnější nákup smartphonu, který už bude mít předinstalovaný operační systém /e/. A právě takové modely plánuje společnost brzy uvést na trh.
 
 
Nehodlá přitom vyvíjet zcela nové zařízení, ale použije stávající, používané smartphony, které kompletně zrenovuje a opatří vlastním softwarem. V nabídce bude několik modelů od Samsungu, konkrétně Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S9 a Galaxy S9+. Ceny se budou pohybovat od 279 eur (7 100 Kč) do 549 eur (14 000 Kč), zákazník přitom získá roční záruku. Kromě toho, že společnost ušetří za vývoj a výrobu nového hardwaru, také pomůže přírodě, neboť prodlouží životní cyklus existujících zařízení. Smartphony od /e/ zatím nejsou v prodeji, ale zákazník si může některý z modelů nezávazně předobjednat a bude tak včas vědět, že je dostupný skladem.
 
Podle výzkumu společnosti Digital Content Next ze srpna 2018 komunikuje androidový smartphone se servery Googlu v průměru devadesátkrát za hodinu a odešle přitom 11,6 MB uživatelských dat. V případě iPhonu, který používá aplikace od Googlu, jsou tato čísla skoro poloviční, ovšem ani tak nejsou zrovna malá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala