www.svetmobilne.cz
>
>
>

Společnost chce prodávat telefony s Androidem zcela bez služeb Googlu

Společnost chce prodávat telefony s Androidem zcela bez služeb Googlu
, , aktualita
Operační systém /e/ dokazuje, že Android může fungovat, aniž byste poskytovali jakákoliv data Googlu. A nyní tvůrci hodlají prodávat vlastní smartphony. Chtějí přitom využívat renovované kusy, takže budou nejen bezpečné, ale také ekologické.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Huawei nyní řeší problém, že patrně přijde o Android se službami Googlu, společnost /e/ to bere jako přednost. Nabízí vlastní, výrazně upravenou verzi Androidu, která se obešla bez aplikací a služeb amerického giganta. Využívá přitom toho, že Android je šířen pod licencí open source, takže by neměl být problém ho zcela zbavit komponentů od Googlu. Místo toho systém používá alternativní aplikace jako K9-mail, Telegram nebo Signal, které by měly nabídnout více soukromí. Sada komponentů microG potom nahrazuje některá API od Googlu (např. Google Play nebo Mapy), bez kterých by nemusely fungovat jiné aplikace.
 
 
/e/ si můžete stáhnout na stávající smartphone s Androidem. První veřejná beta verze vyšla v loňském roce a v současné době je systém dostupný pro osm desítek smartphonů různých značek včetně Googlu, Motoroly, OnePlus, Samsungu nebo Xiaomi. Neobejdete se ovšem bez znalostí odemykání bootloaderu a instalace ROM. Riskujete přitom ztrátu záruky, při nesprávném postupu dokonce poškození zařízení. pro řadu uživatelů tak může být pohodlnější nákup smartphonu, který už bude mít předinstalovaný operační systém /e/. A právě takové modely plánuje společnost brzy uvést na trh.
 
 
Nehodlá přitom vyvíjet zcela nové zařízení, ale použije stávající, používané smartphony, které kompletně zrenovuje a opatří vlastním softwarem. V nabídce bude několik modelů od Samsungu, konkrétně Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S9 a Galaxy S9+. Ceny se budou pohybovat od 279 eur (7 100 Kč) do 549 eur (14 000 Kč), zákazník přitom získá roční záruku. Kromě toho, že společnost ušetří za vývoj a výrobu nového hardwaru, také pomůže přírodě, neboť prodlouží životní cyklus existujících zařízení. Smartphony od /e/ zatím nejsou v prodeji, ale zákazník si může některý z modelů nezávazně předobjednat a bude tak včas vědět, že je dostupný skladem.
 
Podle výzkumu společnosti Digital Content Next ze srpna 2018 komunikuje androidový smartphone se servery Googlu v průměru devadesátkrát za hodinu a odešle přitom 11,6 MB uživatelských dat. V případě iPhonu, který používá aplikace od Googlu, jsou tato čísla skoro poloviční, ovšem ani tak nejsou zrovna malá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa
Procesory Huawei/HiSilicon Kirin mají obvykle dostatek výkonu, nicméně jim dosud chyběla podpora 4K videa při 60 snímcích za sekundu. To by se mělo změnit s příchodem nového mobilního procesoru Kirinu 990.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů
Na jaře představila automobilka Mercedes-Benz koncept elektrického MPV s názvem EQV. Nyní se dostává do výroby. Elektrický van údajně ujede přes 400 km na jedno nabití a bude možná snem řidičů shuttle busů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen
Dalším novým herním hardwarem společnosti HP, který byl v těchto dnech představen, je herní notebook Pavilion Gaming 15 Laptop. Ten nyní může využívat mobilních procesorů AMD Ryzen a grafických čipů Nvidie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář