Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Špičkový HP Falcon s Windows má přijít na trh jako HP Elite x3

14.2.2016, Jan Pánek, aktualita
HP Falcon je hodně očekávaný telefon běžící na Windows 10 Mobile, má nabídnou velmi zajímavé parametry v čele se Snapdragonem 820 od Qualcommu. Podle @evleaks tento přístroj na trh dorazí jako HP Elite x3, máme se na co těšit?
Ano, máme se na co těšit, a to hned ze dvou důvodů. Prvním z nich je fakt, že HP vstupuje na mobilní trh. Zatím jej známe především jako výrobce notebooků, kde patří na světovou špičku. Jedná se tedy o velkou společnost se značnou tradicí, která by mohla trošku rozvířit stojaté vody okolo mobilních Windows.

To je druhý důvod, proč se tento telefon tolik očekává. Podle dřívějších informací má být poháněný Snapdragonem 820, takže se má jednat o nejvýkonnější telefon s Windows 10 Mobile. Bude to zároveň další renomovaný výrobce, který bude telefony s Windows vyrábět.

Kolik výrobců se do nich pouští dnes? Pochopitelně Microsoft, ale ten je tak nějak jediný, kdo se výrobou telefonů s Windows zabývá primárně. Potom zde máme pár telefonů například od Aceru (jako Jade Primo), případně můžeme vzpomenout Prestigio, Xiaomi (jedná se o oficiální portace Windows na Android) nebo HTC.

HTC v podstatě na Windows vyrostlo. Kdo si vzpomíná třeba na veleúspěšný model HTC HD 2 s WP 6.5? Od jeho uvedení na trh uplynulo asi 6 let, ale každý, kdo jej vlastnil, si na tu "velkou placku" (měl 4,3", ale na svou dobu byl obří) rád zavzpomíná (včetně mě). Potom se objevily malé pokusy například s modely X8 a poslední HTC s Windows byla speciální verze HTC One M8. Potom se telefonům s Windows věnují čínští výrobci, ale s nimi se u nás moc nesetkáme.

Je tedy jasné, že HP může trh s mobilními Windows posunout o kousek výše, obzvláště, pokud telefon nabídne velmi dobré specifikace. Ostatně, ani kdyby nenabídl skvělé specifikace a patřil by do střední třídy, rozhodně by se neztratil, protože Microsoft tam má jen minimální zastoupení.

Nyní nezbývá než netrpělivě čekat na MWC, kde by HP mohlo svůj Elite x3 představit.

Zdroj: windowscentral.com
reklama