Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spekulace: Xiaomi Mi 5s nabídne 3D Touch, Mi Note 2 zahnutý displej

23.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi Mi5 se ještě na trhu ani neohřálo a už se začíná mluvit o nástupci, který prý nabídne displej rozeznávající sílu dotyku nebo ultrazvukovou čtečku otisků. Spekuluje se také o phabletu Mi Note 2, který by mohl přijít až ve třech hardwarových variantách.
Xiaomi Mi 5 bylo představeno teprve letos v únoru a do prodeje se dostalo o dva měsíce později, čínský výrobce už ale údajně pracuji na nástupci. Ten by měl nést název Xiaomi Mi 5s a jeho oficiální odhalení je očekáváno někdy v druhé polovině letošního roku. Xiaomi si tedy nejspíš chce vynahradit dlouhou pauzu, která byla mezi modely Mi 4 a Mi 5.

Ve výbavě by mělo zazářit několik nadstandardních funkcí. V první řadě se prý můžeme těšit na ultrazvukovou čtečku otisků prstů od Qualcommu, která by mohla být ukryta pod povrchem smartphonu. Technologie byla oznámena už v roce 2015 pod názvem Sense ID, ale její nasazení se zpozdilo. Další vychytávkou by měl být displej rozeznávající sílu dotyku, tedy obdoba 3D Touch od Applu.
Xiaomi Mi 5


Na zadní straně Xiaomi Mi 5s bychom měli najít duální fotoaparát, ani ten Xiaomi zatím u žádného svého modelu nepoužilo. Chybět pochopitelně nebude špičková výbava v čele s 6GB RAM, většina ostatních parametrů ovšem zůstane obdobná jako u aktuální Mi 5. Nic by se tedy nemělo měnit ani na parametrech displeje, který má úhlopříčku 5,2“ a rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD).

Ještě dříve než Mi 5s by se na trh mohla dostat druhá generace phabletu Mi Note. U té se rovněž očekává špičková výbava, v nabídce tentokrát údajně budou tři různé varianty. Všechny by měly disponovat dedikovaným audio čipem pro kvalitní zvukový výstup. Základní model nespíš si vystačí s jedním zadním fotoaparátem a běžnou technologií rychlého nabíjení.

Prostřední verze podle všeho nabídne duální zadní fotoaparát a novou technologii rychlého nabíjení, která baterii nejspíš dobije za ještě kratší dobu. Na vrcholu potom bude stát nejvyšší konfigurace telefonu, která by kromě duálního fotoaparátu a pokročilé verze rychlého nabíjení měla nabídnout displej zahnutý do hran, jaký můžeme znát například ze Samsungu Galaxy S7 Edge.
Xiaomi Mi Note


Podle dřívějších spekulací by Xiaomi Mi Note 2 mělo nabídnout 5,7“ displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD) a až 6GB RAM. V případě procesoru je očekáván Qualcomm Snapdragon 820, případně jeho přetaktovaná varianta Snapdragon 821 (někdy označovaný také jako Snapdragon 823). K oficiálnímu představení nového phabletu by mohlo dojít v nejbližších měsících.

Zdroj: Gsmarena.com, Gizmochina.com
reklama