Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spekulace: dostane Galaxy Note 6 6GB RAM a 5,8" 2K displej?

13.2.2016, Jan Pánek, aktualita
Zatím nebyl představen ani Samsung Galaxy S7 a už se objevují první spekulace o novém Galaxy Note S6. Ten se očekává až v létě, ale už nyní se objevily první úniky informací. Zmizí například slot na SD karty?
Podle jednoho technologického blogera známe možné technické specifikace telefonu Samsung Galaxy Note 6, který by měl být představen až na začátku září na veletrhu IFA v Berlíně, kde se tradičně dočkáváme nových verzí telefonů řady Galaxy Note.

První informace hovoří o displeji, který má nabídnout 5,8" AMOLED panel s rozlišením 2550×1440, což je dnes takovým standardem mezi telefony nejvyšší třídy. Jediným 4K telefonem stále zůstává Xperia Z5 Premium.

O procesoru se v úniku nemluví, ale i tak můžeme očekávat Samsung Exynos 8890, nebo Qualcomm Snapdragon 820, případně jejich mírně vylepšené verze, které se mohou objevit v průběhu roku.

Nikoliv nečekaná změna se může stát na poli RAM pamětí. Už vloni Samsung představil 6GB paměti, které si nejspíše nenajdou cestu do Galaxy S7. Objevit by se mohly ale právě u Note 6.

U pamětí ještě zůstaneme. Podle úniku by se měl telefon dočkat dvou variant, a to 64GB a 128GB. Tato vysoká čísla svědčí o možné nepodpoře slotu na SD karty.

Samozřejmostí u této řady bude S-Pen. Dále se očekává zadní fotoaparát s poměrně nízkým rozlišením 12 Mpx, což je ale nejspíše dáno novou technologií fotografických čipů Britecell, které nepoužívají tak vysoké rozlišení jako konkurence. Nezapomnělo se ani na vylepšenou optickou stabilizaci obrazu.

Zdroj: PhoneArena
reklama