Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Speciální kryt umožní na iPhonu spustit Android

22.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Mesuit je název unikátního krytu pro iPhony, který nabízí možnost vyzkoušet na telefonu od Applu operační systém Android. Podivný je nejen samotný nápad, ale i jeho provedení. Kryt je vlastně druhým smartphonem bez displeje.
Nabídka krytů pro iPhony je opravdu široká, a to nejen co se týče dostupných designů a materiálů. Některé z příslušenství totiž mohou třeba přidávat kvalitnější objektiv fotoaparátu, externí baterii pro delší výdrž nebo rozšiřovat úložiště (viz nedávná novinka od SanDisku). Jeden čínský výrobce byl ovšem ještě vynalézavější, když vytvořil kryt umožňující na iPhonu nahradit iOS konkurenčním operačním systémem Android. Ochrana telefonu před případným poškozením je potom až na druhém místě…

Za zmínku stojí způsob, jakým kryt s exotickým názvem Mesuit funguje. Klidně bychom jej mohli označit jako druhý smartphone, uvnitř se totiž nachází procesor, operační paměť, úložiště, baterii, LTE modem a dokonce slot na SIM kartu. Chybí mu vlastně jen jediná věc, a to displej. Ten poskytuje už samotný iPhone, ke kterému je kryt připojen pomocí portu Lightning. Ke správné funkci vyžaduje kryt speciální aplikaci pro iOS. Předinstalován byl systém Mesuit OS 1.0, který je založen na neupřesněné verzi Androidu s launcherem Apus.

Mesuit je dostupný ve dvou velikostech, které se liší nejen kapacitou baterie (1 700 mAh a 2 500 mAh), ale především kompatibilitou s jednotlivými modely telefonů od Applu. Menší je určen pro iPhone 6 a iPhone 6S, do většího se potom vejde iPhone 6 Plus a iPhone 6S Plus. U každé z velikostí je možné vybrat ještě kapacitu úložiště 32 GB, 64 GB nebo 128 GB. Interní paměť slouží pro systém Android, ale může ji využít také iPhone jako externí úložiště. Stejně tak baterie v krytu poslouží v případě nouze jako power banka, která přístroj dobije více než jednou.

Ačkoliv se jedná o kryt čínského výrobce, startuje cena na poměrně vysoké částce 999 juanů, v přepočtu bezmála 3 700 Kč bez DPH. A za tuto cenu už lze v Číně koupit kvalitní a slušně vybavený smartphone s Androidem. Příslušenství asi bude zákazníky hledat jen těžko, protože jen hrstka uživatelů iPhonů bude mít zájem nahradit iOS Androidem, a to ještě za cenu, že z elegantního přístroje vznikne velká nevzhledná cihla.

Zdroj: Gadgets.ndtv.com
reklama