Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Současné MotoMods budou fungovat s Moto Z3, ale co poté?

5.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Motorola slibovala, že výměnné moduly MotoMods budou kompatibilní se všemi budoucími smartphony z řady Moto Z. Avšak zapomnělo dodat, že se tato podpora bude garantována jen na tři generace telefonů.
Moto Z je řada smartphonů, která vyniká podporou vyměnitelných modulů MotoMods. Toto příslušenství umožňuje rozšířit funkce zařízení podle aktuální potřeby - přidat externí baterií, kvalitní reproduktory, 360stupňovou kameru apod. Výrobce sliboval, že všechny současné MotoMods budou kompatibilní také s budoucími smartphony z řady Moto Z. Mluvčí Motoroly nedávno potvrdil webu Techradar.com, že všechny současné MotoMods budou kompatibilní také s modely Moto Z3, která by měla být představena příští rok.
 
Co ovšem bude za dva roky, kdy by se na trh měla dostat čtvrtá generace Moto Z? To je zatím zahaleno rouškou tajemství, neboť Motorola podle nejnovějšího prohlášení garantuje kompatibilitu pro tři generace smartphonů, na druhou však ani nevylučuje, že by současné moduly byly použitelné v kombinaci s Moto Z4. A nejspíš to s jistotou neví ani samotný výrobce, neboť vývoj těchto zařízení pravděpodobně nezačal.
 
 
Měli bychom Motorolu vinit z toho, že podpora současných MotoMods nebude trvat věčně? Podle mého názoru to není nic zase tak překvapivého, neboť výměnné moduly mají formu zadních krytů, což samozřejmě výrobce limituje při vývoji designu budoucích telefonů. Jinak řečeno, všechny tři generace modelů Moto Z musí mít přibližně stejné rozměry, tvar i umístění konektorů, aby k nim mohly být připojeny MotoMods. A tři roky jsou dostatečně dlouhá doba, aby se výrazně posunul vývoj samotných telefonů, ale také modulů a jejich vzájemného propojení.
 
Pokud se vám zalíbila myšlenka vyměnitelných modulů, může být nejlevnější vstupenkou do jejich světa nedávno zlevněný model Moto Z Play, který se v některých obchodech prodává za méně než 8 tisíc korun a navíc k němu můžete zdarma získat jeden z MotoMods zdarma – reproduktor JBL SoundBost v hodnotě přibližně tří tisíc korun.
 


reklama