Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony Xperia XA dostane na MWC 2017 nástupce

14.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
V benchmarku byl objeven záznam smartphonu s interním značením Sony Pikachu. Půjde o zástupce střední třídy, který by měl nabídnout relativně kompaktní rozměry, osmijádrový procesor a kvalitní fotoaparát. V nabídce nejspíš nahradí Xperii XA.
Sony už delší dobu nepředstavilo nový smartphone, v blízké době tedy můžeme očekávat smršť nových modelů v podání tohoto japonského výrobce. Jinak řečeno, na blížícím se veletrhu MWC 2017 v Barceloně, který začíná za dva týdny, bude nejspíš představeno několik nových Xperií. Před nedávnem jsme vás informovali o dvojici nových telefonů označovaných jako Sony G3112 a G3221. Zatímco o menším modelu jsme toho příliš mnoho nevěděli, větší by měl disponovat Full HD displejem, osmijádrovým procesorem Helio P20 a 23MPx zadním fotoaparátem.

Tento týden nám databáze benchmarku GFXBench odhalila zařízení nesoucí netradiční interní označení Pikachu. Pod takovým názvem se smartphone samozřejmě neobjeví na trhu, spíše bychom mohli očekávat název Xperia XA (2017) nebo Xperia XA2. Z dostupných informací totiž můžeme usuzovat, že se jedná o nástupce aktuálně prodávaného modelu Xperia XA. Patrně se jedná o stejný telefon, jaký se už dříve objevil pod označením Sony G3112.
Design nového telefonu už dříve unikl na fotografiích


Pokud připravovanou novinku porovnáme s Xperií XA, nalezneme shodně 5“ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD). Smartphone tedy bude na dnešní poměry patřit mezi ty menší. O pohon se údajně postará osmijádrový procesor MediaTek MT6757, známý také jako Helio P20. Kombinován by měl být se 3GB RAM a 32GB interním úložištěm rozšiřitelným pomocí micro SD. Mělo by tedy dojít ke znatelnému nárůstu výkonu, neboť aktuální Xperia XA je vybavena osmijádrem Helio P10, 2GB RAM a 16GB úložištěm.
Xperia XA2 bude mít patrně ještě hrantější design než předchůdce


Na zadní straně bychom měli najít 21MPx fotoaparát (namísto 13MPx), kterému jistě nebude chybět autofokus, LED blesk ani schopnost nahrávání videí ve Full HD rozlišení. Na selfie bude údajně připraven 8MPx přední snímač. Seznam známé výbavy uzavírá podpora bezdrátové technologie NFC či operační systém Android 7.0 Nougat. Benchmark ovšem tradičně neprozrazuje všechny specifikace, proto zatím neznáme například kapacitu baterie, nebo zda bude přítomna čtečka otisků prstů (loňská Xperia XA ji postrádá).

Zdroj: Gsmarena.com
reklama