Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony Xperia Ace potěší (i zklame) fanoušky kompaktních smartphonů

16.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Sony letos nepředstavilo žádný smartphone z označením Compact. Za náhradu můžeme považovat pětipalcovou novinku Xperia Ace, která ovšem nabízí parametry střední třídy. A především bude dostupná jen v Japonsku.
Smartphony s malým displejem z trhu prakticky zmizely. Nástupce iPhonu SE je i přes řadu spekulací stále v nedohlednu a Sony zanevřelo na svou řadu s přídomkem Compact. Fanoušci japonského výrobce, kteří čekali na Xperii XZ4 Compact, tak mají smůlu. Přesto byl tento týden představen model Xperia Ace, který můžeme považovat za částečnou náhradu řady Compact. I když opravdu jen částečnou, neboť v tomto případě se nejedná o zmenšeninu vlajkové lodi, ale běžný telefon střední třídy. Přesto se svou pětipalcovou úhlopříčkou obrazovky odlišuje od konkurence. Zároveň ovšem zůstaly mohutné rámečky, které jsou typické pro smartphony od Sony. Celkové rozměry smartphonu tedy mohou být vyšší ve srovnání s některými konkurenty, kteří mají o něco větší displej.
 
 
Už zmiňovaný LCD displej o úhlopříčce 5" využívá rozlišení Full HD+ a poměr stran 18:9, v tomto ohledu tedy nezaostává za konkurencí. Uvnitř smartphonu najdeme osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 630, který byl zkombinován se 4GB operační pamětí a 64GB vnitřním úložištěm. Samozřejmostí možnost rozšíření pomocí microSD karty. Jedním z důvodů širších rámečků jsou stereo reproduktory směřující dopředu. Docela dost místa zabírá také 8MPx přední fotoaparát. Zadní strana potom ukrývá 12MPx fotoaparát se senzorem Exmor R, světelností f/1.8 a hybridní stabilizací obrazu, která kombinuje optickou (OIS) a elektronickou (EIS) technologii. Nechybí ani umělá inteligence, která optimalizuje snímek na základě rozpoznané scény.
 
I tentokrát byla čtečka otisků prstů umístěna na bok zařízení, což u japonského výrobce není žádné překvapení. Baterie o kapacitě 2 700 mAh příliš nenadchne, alespoň bylo implementováno rychlé nabíjení skrze port USB Type-C. Telefon si také poradí s technologiemi VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 5 LE a NFC, opomenut nebyl ani 3,5mm audio jack. Z hlediska operačního systému byl využit Android 9.0 Pie s uživatelskou nadstavbou od Sony. To vše bylo vtěsnáno do těla o rozměrech 140 x 67 x 9,3 mm a hmotnosti 154 g, které se může pochlubit zvýšenou odolností proti vodě a prachu. Sony Xperia Ace bude dostupná výhradně na japonském trhu, kde smartphone nabídne domácí operátor NTT Docomo. Prodej odstartuje 1. června a cena byla stanovena velmi sebevědomě na částku v přepočtu 10 100 Kč.
 


reklama