Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony patrně představí další Xperii Compact

28.1.2021, Milan Šurkala, aktualita
Sony je jedním z mála výrobců, kteří v nabídce drželi i kompaktnější výkonné telefony. Řada Compact by se podle uniklých informací měla dočkat následníka. Patrně ponese jméno Xperia 1 III Compact.
I když jsou dnes populární velké telefony s velkým displejem, stále existuje nemalá skupina lidí, která by preferovala menší, ale stále výkonný telefon. Takoví uživatelé mají překvapivě docela smůlu u Androidu, kde by člověk čekal velmi širokou nabídku. Kompaktnější modely akorát občas nabízel Samsung a Sony ve své řadě Compact, i když v posledních generacích nešlo o high-endové telefony. Více se této skupině lidí věnuje Apple se svým iPhone SE 2 a iPhone 12 mini, ale ani zde nejde o úplný high-end. iPhone SE má z high-endu akorát procesor, jinak je to už docela zastaralá konstrukce, iPhone 12 mini je na tom pak podstatně lépe. Přesto je tento model nejhůře prodávaným z řady iPhone 12. Telefony s Androidem by ale brzy mohly mít nového zástupce v kompaktnějších telefonech v podobě telefonu od Sony. Patrně se bude jmenovat Xperia 1 III Compact.
 
Sony Xperia XZ2 Compact
starší Sony Xperia XZ2 Compact
 
Ani zde to ale nevypadá na extrémně kompaktní a ani extrémně výkonný telefon. Jeho rozměry mají činit 140×68,9×8,9 mm, což můžeme srovnat i iPhonem 12 Mini, který má jen 131,5 mm. Pokud jde o hardware, ke slovu má přijít Snapdragon 775G, tedy mainstreamový a nikoli high-endový procesor. 5,5" displej má ukrývat ve výřezu 8MPx selfie kamerku, vzadu pak má být dvojice fotoaparátů. Hovoří se o 13MPx hlavním fotoaparátu, ten další je neznámý. Novinka by měla dostat 3,5mm jack a port USB-C.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama