Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony nezapomíná na levnější smartphony. Chystá Xperii E5

24.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Mohlo by se zdát, že Sony se soustředí výhradně na dražší modely Xperia X. Nejnovější uniklé informace ovšem nasvědčují tomu, že výrobce v budoucnu představí cenově dostupný telefon Xperia E5. Kromě toho bychom se měli dočkat nástupce řady Xperia Z Compact.
Minulý měsíc nám databáze benchmarku GFXBench odhalila dva kompaktní smartphony od Sony, které jsou shodně vybavené 4,6“ displejem. Jedním z nich byl model s interním označením F3311, který se teď objevil znovu, tentokrát v záznamech Celní unie Ruska, Běloruska, Kazachstánu a Arménie, kde došlo k odhalení prodejního názvu smartphonu – Xperia E5.

Pokud tuto informaci spojíme s už zmíněnými specifikacemi z benchmarku, můžeme se domnívat, že Sony Xperia E5 bude vybavena 4,6“ displejem o rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů (HD). Novinka tedy udělá radost především uživatelům hledajícím smartphone s menší než pětipalcovou úhlopříčkou, kterých je dnes na trhu jako šafránu.

Telefon by měl nabídnout čtyřjádrový procesor MediaTek MT6735 taktovaným na 1,3 GHz, 1,5 GB RAM a 16GB vnitřní úložiště, dost možná ještě rozšiřitelné pomocí micro SD karty. O snímky se údajně postará 13MPx zadní fotoaparát s autofokusem a LED bleskem, případně 5MPx přední kamerka na selfie. Oba fotoaparáty navíc podle dostupných informací zvládnou nahrávání Full HD videí.


Sony Xperia E4

Asi nikoho nepřekvapí přítomnost Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS, ne tak samozřejmou funkcí je ovšem NFC. Testovaná varianta nabízí pouze jeden slot na SIM kartu, není ovšem vyloučeno, že výrobce nabídne i model s podporou Dual SIM. Posledním známým prvkem výbavy je operační systém, kterým by měl být Android 6.0 Marshmallow doplněný o uživatelskou nadstavbu od Sony.

Japonský výrobce ovšem podle všeho chystá ještě jeden kompaktní model se 4,6“ úhlopříčkou, ale tentokrát mířící do vyšší třídy. Jedná o zařízení s kódovým označením F3216, které by mohlo být nástupcem oblíbené řady Xperia Z Compact, i když prodávat se nejspíš bude už v rámci řady Xperia X. Nabídne rozlišení 1920 x 1080 pixelů, což nebude zdaleka jediný rozdíl oproti Xperii E5.

Dále můžeme očekávat osmijádrový procesor MediaTek MT6755 (Helio P10) na frekvenci 1,9 GHz, 2GB RAM, 16GB vnitřní úložiště a dvojici fotoaparátů, konkrétně 20MPx vzadu a 15MPx vpředu. Operačním systémem by měl být i v tomto případě Android 6.0 Marshmallow. Zatím není jasné, kdy budou novinky představeny a jaká bude jejich prodejní cena.

Zdroj: Phonearena.com


reklama