www.svetmobilne.cz
>
>

Solární mrazírenské návěsy slibují znatelné snížení emisí

Solární mrazírenské návěsy slibují znatelné snížení emisí
, , aktualita
Mnoho firem řeší snižování emisí v dopravě a mezi ně patří i XL Fleet a eNow. Ty chtějí vyřešit problematiku mrazírenských návěsů, jejichž naftové agregáty mají vysokou spotřebu. O energii by se totiž mohly postarat solární panely.
K oblíbeným
reklama
Nákladní doprava znamená obrovskou spotřebu nafty, ale to neplatí jen pro samotný pohyb aut. Velkým problémem může být i chlazení nákladu. Konkrétně jde o chladírenské a mrazírenské návěsy. Jejich chladicí agregáty mohou za hodinu spotřebovat až galon nafty (necelé 4 litry paliva) a do vzduchu tak vypustit přes 10 kg CO2. Společnosti XL Fleet a eNow nachází řešení v solárních panelech.
 
Solární návěs
 
Panely od eNow budou umístěny na střechu flotily 1000 tahačů a ty dokážou např. při stání nákladního auta, nakládání i vykládání vyrábět elektřinu nejen pro chlazení a mražení, ale také pro zvedání zadního čela nebo pro osvětlení. Pod úložnou plochou je pak baterie, která dokáže přidat až 12 hodin provozu na elektřinu, než se bude muset znova dobít. První série solárních návěsů se u tahačů objeví v první polovině roku 2022.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala