Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta

, , aktualita
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Žádný software není dokonalý a občas dochází k zajímavých selháním. Přesvědčil se o tom pár Knightových z Dorkingu v Surrey, který dostal pokutu za jízdu v pruhu vyhrazeném pro autobusy. K incidentu mělo dojít v městečku Bath, tam ale pár nebyl a je to zhruba 200 km daleko. Na záznamu z kamer bylo hned jasné, proč došlo k pochybení. Software si jednoduše spletl nápisy a registrační značku viděl v něčem, co značkou vůbec nebylo. Bylo to tričko.
 
 Vyhrazený pruh pro autobusy
ilustrační obrázek, autor: Andrew Nash, CC BY-SA 2.0, přes Flickr
 
Na snímku byla totiž žena v bílém tričku s nápisem KNITTER, přičemž popruh její kabelky zakrýval jedno z písmen "T". Knightovi mají registrační značku na přání s textem KN19TER odkazující na jeho přezdívku Knighter. Rozpoznávací software si ale nevšiml toho, že se nedívá na značku a systém bez lidské kontroly tak automaticky poslal výzvu k zaplacení pokuty 60 liber (později kvůli nezaplacení ve stanovené lhůtě zvýšena 90 liber). Pár na nesrovnalost upozornil a pokuta tak byla zrušena. Zajímavostí je to, že systém nehledal ve snímku bílý/žlutý obdélník a stačil mu jakýkoli nápis ve zkoumané zájmové oblasti.
 


reklama