www.svetmobilne.cz
>
>

Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta

Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
, , aktualita
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
K oblíbeným
reklama
Žádný software není dokonalý a občas dochází k zajímavých selháním. Přesvědčil se o tom pár Knightových z Dorkingu v Surrey, který dostal pokutu za jízdu v pruhu vyhrazeném pro autobusy. K incidentu mělo dojít v městečku Bath, tam ale pár nebyl a je to zhruba 200 km daleko. Na záznamu z kamer bylo hned jasné, proč došlo k pochybení. Software si jednoduše spletl nápisy a registrační značku viděl v něčem, co značkou vůbec nebylo. Bylo to tričko.
 
 Vyhrazený pruh pro autobusy
ilustrační obrázek, autor: Andrew Nash, CC BY-SA 2.0, přes Flickr
 
Na snímku byla totiž žena v bílém tričku s nápisem KNITTER, přičemž popruh její kabelky zakrýval jedno z písmen "T". Knightovi mají registrační značku na přání s textem KN19TER odkazující na jeho přezdívku Knighter. Rozpoznávací software si ale nevšiml toho, že se nedívá na značku a systém bez lidské kontroly tak automaticky poslal výzvu k zaplacení pokuty 60 liber (později kvůli nezaplacení ve stanovené lhůtě zvýšena 90 liber). Pár na nesrovnalost upozornil a pokuta tak byla zrušena. Zajímavostí je to, že systém nehledal ve snímku bílý/žlutý obdélník a stačil mu jakýkoli nápis ve zkoumané zájmové oblasti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů