Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Snapdragon 823 s podporou až 8 GB RAM má přijít v létě

13.4.2016, Jan Pánek, aktualita
Na trh nyní dorazily první telefony s Qulacommem Snapdragonem 820, ale už se pozornost upíná na Snapdragon 823, který má být nástupcem současného modelu. Má sice přinést jen evoluční vylepšení, i tak se ale máme na co těšit.
První informace o novém Snapdragonu 823 se objevují v souvislosti se Samsungem Galaxy Note 6, právě tento telefon by měl přijít s novým procesorem. Dalšími možnými smartphony s tímto proceserem by mohla být zatím neznámá Sony Xperia nebo LG G Flex 3.

Snapdragon 823 by měl oproti SD820 nabídnout hlavně vyšší takty, v souvislosti s Notem 6 se hovoří o frekvenci 2,6 GHz, jinak se mluví o tom, že by nový procesor mohl dosáhnout až na hranici 3,0 GHz, přičemž si zachová 4 jádra Kryo. Vylepšení dozná i grafická část, Adreno 530 by mohlo tikat na frekvenci až 720 MHz.

Nejvíce ale může překvapit podpora až 8 GB paměti RAM, a to ve dvou kanálech a na frekvenci až 2166 MHz. Do telefonů se dnes dostanou maximálně 4 GB, což většině telefonů stačí. Samsung na konci loňského roku představil první 6GB čipy, které si na nasazení do telefonu zatím probojovávají - v Číně již existuje např. Vivo XPlay 5 (Elite). Prvního většího nasazení by se tedy mohly dočkat s příchodem Notu 6. Není tedy pravděpodobné, že bychom se nejméně do konce roku dočkali telefonu s 8 GB RAM.

Snapdragon 823 má být pojistkou v boji proti procesoru Exynos 8890, který se nachází například v jedné z variant Samsungu Galaxy S7. Tyto procesory jsou nakonec vcelku vyrovnané, a tak chce Qualcomm zřejmě učinit poslední krok, aby Exynos předčil.

Note 6 má tedy přijít se Snapdragonem 823, 6 GB RAM, 5,8" displejem a spekuluje se i o certifikaci IP68. Telefon by měl být představen již tradičně na konci léta.

Zdroj: sammobile.com
reklama