www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Snadná konverze filmů s programem HTC Touch HD Video Converter

Snadná konverze filmů s programem HTC Touch HD Video Converter
, , aktualita
Další z mnoha zajímavých a užitečných aplikací se urodila na serveru XDA Developers. Jmenuje se HTC Touch HD Video Converter a je určena pro úplně "blbuvzdorný" převod velkých souborů ve formátu DivX, Xvid, případně dalších na menší a "mobilnější" formát MP4.
K oblíbeným
reklama
Ze screenshotu je snad vše jasné, vyberete si jeden či více originálních videosouborů, určíte místo, kam chcete uložit překódovaný film, nastavíte kvalitu obrazu i zvuku (čím vyšší kvalita, tím větší velikost souboru a zároveň vyšší nároky na zařízení při přehrávání) a kliknete na tlačítko Start. Aplikace je dle názvu optimalizována pro zařízení s displejem 800 x 480 bodů a konkrétně HTC Touch HD, ale můžete ji použít i na jiných zařízeních přehrávajících formát MP4. Ke stažení je ve formě ZIP archivu na stránce autora za krásných $0,00 USD. Prý se chystá i další vylepšení, například "pálení" titulků přímo do filmu nebo rozšířená podpora.Konvertor jsem zkusil i na na svém počítači a výsledek na svých zařízeních. Převod jednoho dílu seriálu Scrubs (22 minut, 180 MB) trval několik málo minut (chce to rychlý procesor), konverze je pro lepší kvalitu více-průchodová. Datový tok jsem nastavil na 750 kbps pro video, respektive 128 kbps pro audio, výsledný soubor se tak zmenšil na 135 MB. Na Touch HD byla kvalita lepší, plynulejší než u originálního souboru, navíc bylo možné přehrát soubor výchozím přehrávačem HTC Album (CorePlayer kupodivu dost výrazně zadrhával). Na XPERII už to bylo horší, výchozí přehrávač si se souborem neporadil a CorePlayer trhal. Nicméně je to aplikace ve vývoji a tak uvidíme, kam až to dopracuje. A protože je zcela zdarma, za její vyzkoušení či používání nic nedáte :-).
reklama
Nejnovější články
Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty
Porušování dopravních předpisů v Austrálii vyjde hodně draho. A totéž se týká i porušování karantény v nynější koronavirové pandemii. Jízdy autem, které nejsou nutné, se totiž trestají nemalými pokutami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design
Zhruba za půl roku by měly být představeny nové iPhony 12 a postupně unikají informace o nich. Jeden z posledních úniků naznačuje, že by měly dostat LiDAR, který si už našel své místo na novém iPadu Pro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G
Společnost TCL přichází se třemi novými telefony řady 10. Zatímco o modelech 10L a 10 Pro jsme věděli už nějakou dobu, nyní přichází s novými informacemi ohledně modelu 10 5G. Jak už napovídá název, nabídne 5G připojení.
7.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled
Ve Švýcarsku se rozhodli provést zajímavý crash test. Vzali starší dodávku Mercedes-Benz Vito, naložili ji 770 kilogramy betonových květináčů a v rychlosti 50 km/h poslali proti zdi. Asi tušíte, že to nedopadlo moc dobře.
7.4.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15 Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15
Low-endová značka Redmi představila svůj první náramek Redmi Band. Přináší ještě nižší cenu než jeho dražší bratříček Mi Band 4. Přesto má např. 1,08" barevný displej a vydrží na 14 dní provozu.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala