www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země

Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
, , aktualita
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Sony se sice dost daří, to ale opravdu neplatí o divizi smartphonů. Ta loni prodala jen 6,5 milionů kusů, což takový Apple prodá za zhruba 10 dní. Také ztráta divize letos nebyla vůbec nízká, činila 97,1 miliardy japonských jenů (20,5 mld. Kč po přepočtu). Přesto se Sony nevzdává a říká, že telefony ve svém portfoliu potřebuje. Dneska už mladá generace nesleduje televizi, ale kouká na telefonu, takže ty budou i nadále součástí portfolia hardwaru určených pro zábavu. Jenže se změní strategie a zaměření na trhy.
 
Smartphony Sony zaměření
 
Zůstane zaměření na pouhé čtyři oblasti, v těch ostatních se sice mohou smartphony Sony nadále prodávat, ale nebude na jejich marketing a podobně dáván důraz. Mezi vybranými trhy, kde chce být Sony se smartphony plně aktivní, je Evropa, Japonsko, Hong Kong a Taiwan. Takto se nechal slyšet CEO společnosti Sony Kenichiro Yoshida a uvidíme, zda se Sony podaří znovu získat ztracený podíl na trhu nebo jej v budoucnu opustí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu
Automobilka BMW představuje koncept své hybridní sportovní budoucnosti. Nový Vision M Next totiž slibuje výkon 600 koní, přitom má být také úsporným a ekologickým vozem s moderními technologiemi zaměřenými na řidiče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV
Ford Puma se vrací do výrobního programu, tentokrát to už ale nebude malé stylové kupé na bázi Fiesty, ale malé SUV. I tentokrát ale bude s Fiestou sdílet podlahovou plošinu. Těšit se můžeme na hybridní pohon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km
Před dvěma lety byl oznámen vývoj solárního auta Lightyear One a nyní byl představen první prototyp vozu. Dle výrobce má na jedno nabití akumulátoru ujet 725 km a díky solárním panelům se přes den dokáže nabít na mnoho desítek km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi
Pokud chcete běžně vyzkoušet betaverze produktů Apple, potřebujete mít placený vývojářský účet. iOS 13 a jiné novinky ale nově budete moci vyzkoušet i ve veřejném betatestu. K dispozici je i iPadOS a macOS Catalina.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Včera, článek, Milan Šurkala