www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země

Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
, , aktualita
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Sony se sice dost daří, to ale opravdu neplatí o divizi smartphonů. Ta loni prodala jen 6,5 milionů kusů, což takový Apple prodá za zhruba 10 dní. Také ztráta divize letos nebyla vůbec nízká, činila 97,1 miliardy japonských jenů (20,5 mld. Kč po přepočtu). Přesto se Sony nevzdává a říká, že telefony ve svém portfoliu potřebuje. Dneska už mladá generace nesleduje televizi, ale kouká na telefonu, takže ty budou i nadále součástí portfolia hardwaru určených pro zábavu. Jenže se změní strategie a zaměření na trhy.
 
Smartphony Sony zaměření
 
Zůstane zaměření na pouhé čtyři oblasti, v těch ostatních se sice mohou smartphony Sony nadále prodávat, ale nebude na jejich marketing a podobně dáván důraz. Mezi vybranými trhy, kde chce být Sony se smartphony plně aktivní, je Evropa, Japonsko, Hong Kong a Taiwan. Takto se nechal slyšet CEO společnosti Sony Kenichiro Yoshida a uvidíme, zda se Sony podaří znovu získat ztracený podíl na trhu nebo jej v budoucnu opustí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa
Procesory Huawei/HiSilicon Kirin mají obvykle dostatek výkonu, nicméně jim dosud chyběla podpora 4K videa při 60 snímcích za sekundu. To by se mělo změnit s příchodem nového mobilního procesoru Kirinu 990.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů
Na jaře představila automobilka Mercedes-Benz koncept elektrického MPV s názvem EQV. Nyní se dostává do výroby. Elektrický van údajně ujede přes 400 km na jedno nabití a bude možná snem řidičů shuttle busů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen
Dalším novým herním hardwarem společnosti HP, který byl v těchto dnech představen, je herní notebook Pavilion Gaming 15 Laptop. Ten nyní může využívat mobilních procesorů AMD Ryzen a grafických čipů Nvidie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář