Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smartphony Pixel od Googlu nebudou levné, známe také datum představení

20.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Google plánuje na 4. října představení nějaké novinky, kterou by mohla být dvojice smartphonů Pixel. Jeden ze zdrojů zveřejnil cenu, která nevypadá vůbec sympaticky. A unikla také dvojice fotografií ukazující modely Pixel a Pixel XL.
Google zveřejnil video, ve kterém se objevuje obdélník připomínající obrys smartphonu a datum 4. října. Nejspíš nám tedy americký gigant naznačuje, že v tento den představí své nové smartphony Pixel a Pixel XL, které nahradí dřívější řadu Nexus. O výrobu se postará HTC, i když jeho logo nejspíš na přístrojích nenajdeme. Pokud byste čekali, že Google bude své nové telefony nabízet za rozumnou cenu, musíme vás zklamat.Poslední únik informací nasvědčuje tomu, že ceny menšího modelu Pixel budou začínat na 649 dolarech, v přepočtu 15 700 Kč bez DPH. Jeho větší sourozenec pak bude jistě ještě dražší. Nesmíme zapomenout, že se zatím jedná o nepotvrzené informace, ale odpovídalo by to dosavadní cenové politice Googlu v případě zařízení z řady Pixel, které zkrátka kvůli své vyšší ceně nejsou pro každého. Co se týče výbavy, měl by menší Pixel disponovat 5“ Full HD displejem, zatímco Pixel XL dostane nejspíš do vínku 5,5“ Quad HD displej.

Oba telefony budou podle všeho poháněny procesorem Qualcomm Snapdragon 820 a prakticky totožným designem. Dvojice nejnovějších fotografií, které ukazují telefony v bílé variantě, potvrzují umístění kruhové čtečky otisků prstů na zadní stranu. Pixely by možná mohly přijít s operačním systémem Android 7.1 Nougat, a to i přesto, že současný Android 7.0 Nougat je dostupný jen pro pár zařízení, vlastně jen referenční smartphony či tablety od Googlu.

Zdroj: Androidpolice.com (1, 2)
reklama