Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smartphone od KFC? V Číně je možné opravdu všechno

12.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Výročí otevření své první restaurace v Číně oslavuje řetězec KFC opravdu neobvykle. Vytvořil totiž ve spolupráci s Huawei limitovanou edici červeného smartphonu se svým logem. Nejedná se přitom o první světovou značku, která se rozhodla o podobnou propagaci.
„Kuře, bezedný kelímek a smartphone, prosím.“ Takhle by mohla s pořádnou dávkou nadsázky vypadat objednávka v restauraci KFC. Americký fastfoodový řetězec slaví třicet let od otevření své první pobočky v Pekingu, a tak se rozhodl vytvořit limitovanou edici brandovaných smartphonů. A využilo přitom služby výrobce Huawei, který v letošním roce shodou náhod slaví třicetileté výročí od svého založení. Výsledkem je upravená verze smartphonu Huawei Enjoy 7 Plus (na některých trzích známého pod označením Huawei Y7 Prime). Změny se odehrály především v designu, kde se kovový telefon převlékl do červené barvy typické pro tento řetězec rychlého občerstvení. Na zadní straně potom nalezneme notoricky známou podobiznu Colonela Sanderse, zakladatele KFC, spolu s letopočtem 1987, kdy byla otevřena již zmiňovaná restaurace v Pekingu, vůbec první pobočka tohoto fast foodu v Číně. V telefonu je rovněž předinstalována aplikace KFC, stejně jako nová služba K-Music určená k poslechu hudby nejen při návštěvě restaurací tothoto řetězce.

 
Dodejme, že je smartphone vybaven 5,5" IPS displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů, osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 435, 3GB RAM nebo 32GB interním úložištěm. Nejedná se tedy o model, který by dělal značce ostudu, na druhou stranu však neuspokojí zdaleka všechny uživatele. Novinka disponuje také 12MPx zadním a 8MPx předním fotoaparátem, čtečkou otisků prstů, baterií o nadprůměrné kapacitě 4 000 mAh či operačním systémem Android 7.0 Nougat s uživatelskou nadstavbou EMUI 5.1. K dispozici je pouze pět tisíc kusů „KFC smartphonu“, které se na čínském trhu prodávají od konce minulého týdne. Zájemci si je mohou objednat například prostřednictvím oficiální aplikace od KFC. Cena se zastavila na částce 1 099 juanů, v přepočtu asi 3 700 Kč bez DPH.

 
A není to poprvé, co se v Číně prodává smartphone se světoznámou značkou, která nemá s mobilními technologiemi nic společného. Pozorným čtenářům se možná vybaví smartphone od Pepsi, který se objevil koncem roku 2015. Jednalo se o kousek, který v licenci vyráběla místní společnost.
 
reklama