Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smartphone bez 3,5mm jacku? Číňané byli rychlejší než Apple

23.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
V souvislosti s chystaným iPhonem 7 se často omluví o absenci 3,5mm jacku na sluchátka. Ještě dříve k tomuto řešení přistoupil čínský výrobce LeEco u svého top modelu Le Max 2, který je vybaven Quad HD displejem, Snapdragonem 820 a až 6GB RAM.
LeEco (dříve známý jako LeTV) je jeden ze sebevědomých čínských výrobců, kteří se svými smartphony snaží konkurovat i známější konkurenci. Teď se společnosti podařilo dostat na technologické zpravodajské weby po celém světě, hlavním důvodem ovšem ani tak nebyly skoro až astronomické parametry nové vlajkové lodi, ale absence 3,5mm audio jacku. LeEco se k tomuto kroku nejspíš rozhodl z důvodu úspory místa, dost možná ale byla důvodem jen snaha předběhnout Apple – u připravovaného iPhonu 7 se totiž očekává, že kvůli nízké tloušťce bude postrádat tradiční konektor pro sluchátka.

LeEco Le Max 2 přichází s 5,7“ displejem o rozlišení 2560 x 1440 pixelů (Quad HD) procesorem Qualcomm Snapdragon 820, který se letos už v mnoha špičkových smartphonech, proto jej snad není nutné podrobněji představovat. Vyšší konfigurace spoléhá na 6GB RAM a 64GB interní úložiště, nižší si pak vystačí se 4GB RAM a 32GB úložištěm. Další zajímavostí je přítomnost ultrazvukové čtečky otisků prstů Qualcomm Sense ID, která je umístěna na zadní straně pod 21MPx fotoaparátem se senzorem Sony IMX230 a optickou stabilizací obrazu. Vpředu pak nechybí 8MPx kamerka na selfie.

Dále telefon disponuje 3100mAh baterií s podporou rychlého nabíjení Quick Charge 3.0 nebo portem USB Type-C, který kromě dobíjení a přenosu dat nahrazuje chybějící 3,5mm audio jack. K tomuto účelu představil čínský výrobce dvojici sluchátek, které jsou vybaveny právě koncovkou USB Type-C. LeEco Le Max 2 se ve verzi s 6GB RAM bude na čínském trhu prodávat za 2 500 juanů, tedy asi 9 300 Kč bez DPH. Představena byla také dvojice levnějších modelů LeEco Le 2 a Le 2 Pro, které disponují 5,5“ Full HD displejem a desetijádrovým procesorem od MediaTeku. I zbylým dvou modelům chybí 3,5mm jack, jehož funkci opět supluje port USB Type-C.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama