Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smartphone Amazon Kindle: nabídne šest kamer?

25.3.2014, Jan Vítek, aktualita
Nové spekulace týkající se připravovaného chytrého telefonu Kindle společnosti Amazon udávají, že ten bude vybaven celkem šesti kamerami. K čemu by měl být takový počet kamer dobrý? Nejspíše pro nový způsob ovládání.
Amazon si má svůj chytrý telefon Kindle chystat na druhý či třetí kvartál tohoto roku a nyní se objevily informace, že jeho největším tahákem nebude nízká cena a různé služby firmy Amazon, ale 3D ovládací systém, který se má podobat systému Kinect či Leap Motion.

Analytik z KGI Securities uvádí, že Amazon vypustí svůj telefon na trh za tři až šest měsíců a vyrábět jej bude s využitím stejné strategie jako své čtečky a tablety. Ve druhém čtvrtletí, které zanedlouho začne, si tak Amazon začne vytvářet skladové zásoby potřebných komponentů pro výrobu 300 až 600 tisíc kusů.

Očekává se pak, že do hardwarové výbavy bude patřit Qualcomm Snapdragon 801, 4,7" displej s rozlišením 300 až 320 ppi, hlavní 13Mpix kamera od Sony, 2Mpix přední kamera a další čtyři kamery pro ovládání gesty a také 2000 - 2400mAh baterie. Tělo telefonu bude nejspíše plastové, což je ostatně vidět na obrázku.

Právě ovládání telefonu gesty s využitím čtyř kamer je to, co jej má odlišit od konkurence a nakonec by neměly chybět ani ony služby poskytované Amazonem. Uvidíme ale, jak se tato novinka uchytí, protože je třeba si uvědomit, že firma Leap Motion se nedočkala očekávaných výsledků a z důvodu slabých prodejů svého ovladače se rozhodla snížit počet zaměstnanců o 10 procent.

Zdroj: Hexus.net
reklama