www.svetmobilne.cz
>
>

Slovák představil čtyřkolku Engler F.F s V10

Slovák představil čtyřkolku Engler F.F s V10
, , aktualita
Na Slovensku se zrodil velmi zajímavý projekt splašené čtyřkolky, která byla ukázána světu na autosalonu v Ženevě. Tento neuvěřitelný stroj pohání 5.2 V10 z Audi R8 doplněná o dvě turbodmychadla a slibuje výkon minimálně 800 koní.
K oblíbeným
reklama
Společnost Engler Automotive Limited, kterou založil Slovák Viktor Engler, představila na autosalonu v Ženevě svůj počin v podobě čtyřkolky Engler F.F. O té se začalo mluvit na konci roku 2017. Zatímco čtyřkolky si obvykle představujeme jako nepříliš obrovská vozítka do terénu, která mohou být velmi užitečnými pracovními pomocníky, ale i prostředkem pro zábavu, Engler F.F. patří úplně někam jinam a zavádí vlastně novou kategorii supersportovních čtyřkolek (Engler ji nazval "superquad"). Tahle má totiž motor 5.2 V10 z Audi R8 a dostal dvojité přeplňování.
 
Engler F.F
 
Doufejme však, že společnost věnovala vývoji čtyřkolky výrazně větší péči než svým webovým stránkám, které vypadají docela špatně, což se týká i slabší kvality fotografií (nějaké oficiální snímky mimo autosalon by byly fajn) a nepřesnosti informací. Na jedné a téže stránce se tak dozvídáme, že by vůz měl mít 800 koní a 800 kg, čímž by měl dosahovat poměru 1 kg/k, ale jen o kousek dál už má najednou 850 koní a 850 kg. Takže kolik? Každopádně nutno uznat, že oboje hodnoty zaslouží uznání. Karoserie byla totiž vyrobena z karbonia (karbon a titanium), šasi je pak z hliníku.
 
Engler F.F
 
Poněvadž jde o čtyřkolku, nenajdete tu volant, ale řídítka. Opravdu těžko soudit, jak se na takové bestii vlastně dá pořádně udržet, jízda to bude ale asi naprosto nezapomenutelná. Má pokořit rychlost 350 km/h a na stovce se ocitne za 2,5 sekundy. Rozlet pak brzdí karbon-leramické brzdy. Čtyřkolka je dlouhá 4670 mm, na šířku má 1950 mm a na výšku jen 950 mm. Rozvor náprav pak činí 2650 mm. O výrobě zatím nic nevíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala