reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sleva na smartphone za reklamy na odemykací obrazovce. Šli byste do toho?

10.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Britská společnost Wileyfox poměrně znatelně zlevní z cen svých smartphonů, pokud vám nebudou vadit reklamy na uzamčené obrazovce. Není přitom první, podobné slevy už dlouho nabízí také Amazon.
Už jsme si zvykli, že díky reklamě si můžeme volně navštěvovat webové stránky nebo stahovat mobilní aplikace. Co ale kdybychom mohli sledováním reklam ušetřit při nákupu smartphonů? S poměrně lákavou nabídkou přichází britská společnost Wileyfox, která sice na českém trhu není vůbec známá, ale jinde v Evropě byste se s jejími smartphony mohli setkat. Hlavním lákadlem produktů této značky má být cenová dostupnost, pokud však uživatele přetrpí reklamy na displeji, mohou ušetřit skoro polovinu z prodejní ceny. Řeč je o službě Add-X, která na odemykací obrazovce zobrazuje reklamní bannery, které se obmění po každém rozsvícení displeje uživatelem.
 
 
Tažením prstu doprava lze telefon běžným způsobem odemknout, tažením na opačnou stranu se ukáže více informací o nabídce. Společnost slibuje, že se budou ukazovat reklamy přizpůsobené věku a pohlaví uživatele, navíc se má systém postupem času učit, aby zobrazoval relevantnější nabídky. A najít bychom mezi nimi měli také slevové kupóny či jiné exkluzivní výhody, takže čas od času by mohl být reklamní banner dokonce užitečný.  Hlavním důvodem k nákupu verze Add-X však bude jistě už zmiňovaná sleva, která se v závislosti na konkrétním modelu pohybuje v rozmezí od 50 do 70 liber, v přepočtu 1 500 Kč až 2 000 Kč. To je docela zajímavá částka, která možná za pár reklam na odemykací obrazovce stojí. Níže se můžete podívat na jednotlivé modely, které nabízí Wileyfox se slevou.
 
 
Pokud by si zákazník své rozhodnutí později rozmyslel a rozhodl se reklamy trvale odstranit, je to možné za poplatek 40 liber. Smartphony Wileyfox se však na českém trhu oficiálně neprodávají, a tak u nás neseženeme ani zlevněné varianty Add-X. To samé platí pro zařízení, které nabízí ve slevě Amazon za oplátku, že si od něj necháte na odemykací obrazovce ukazovat reklamy. K dispozici je jak pro vlastní produkty Fire či Kindle, tak smartphony jiných značek. Pokud by se však situace změnila, koupili byste si zlevněnou verzi smartphonu či tabletu, pokud by obsahovala reklamy? A jaká sleva by pro vás byla v takovém případě dostačující? Vyjádřit se můžete v komentářích nebo v anketě níže.
 


Uvažovali byste o smartphonu s reklamami, pokud by vám prodejce nabídl adekvátní slevu?
V anketě šlo hlasovat od 10.12.2017 do 31.12.2018. Počet hlasujících: 8
Ano63 %
Ne38 %
reklama
reklama
reklama