www.svetmobilne.cz
>
>

SkyDrive SD-03: létající vozidlo se vzneslo do vzduchu

SkyDrive SD-03: létající vozidlo se vzneslo do vzduchu
, , aktualita
V Japonsku vyzkoušeli prototyp létajícího vozidla SkyDrive SD-03. Ten by mohl být předzvěstí létajících aut budoucnosti, pokud ale vůbec někdy bude něco takového existovat. Úspěšně byly otestovány vlastnosti nutné pro let.
K oblíbeným
reklama
O létajících autech se mluví už pěknou řádku let. Zatímco oba druhy pohybu má lidstvo dobře zvládnuté, podstatně horší je skloubit je do jediného prostředku. A zatím se nezdá, že by mělo být možné vytvořit něco smysluplného, co by netrpělo na spoustu kompromisů. Ani nové vozidlo SkyDrive SD-03 (Vertical Take-Off and Landing - eVTOL) zdaleka není dokonalé. V tomto případě se tvůrci soustředili na schopnosti letu. S osmi rotory se dokáže vznést do vzduchu, přičemž k tomu potřebuje plochu dvou parkovacích míst.
 
SkyDrive SD-03
 
Jeho rozměry jsou totiž okolo 4 metrů na délku a totéž na šířku. Výška je pak zhruba 2 metry. Test proběhl na Toyota Test Field s rozlohou přibližně 10 tisíc čtverečních metrů. Ve vzduchu se vznášelo po dobu čtyř minut a k udržování stability pochopitelně pomáhaly podpůrné počítačové systémy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře