www.svetmobilne.cz
>
>

SkyDrive SD-03: létající vozidlo se vzneslo do vzduchu

SkyDrive SD-03: létající vozidlo se vzneslo do vzduchu
, , aktualita
V Japonsku vyzkoušeli prototyp létajícího vozidla SkyDrive SD-03. Ten by mohl být předzvěstí létajících aut budoucnosti, pokud ale vůbec někdy bude něco takového existovat. Úspěšně byly otestovány vlastnosti nutné pro let.
K oblíbeným
reklama
O létajících autech se mluví už pěknou řádku let. Zatímco oba druhy pohybu má lidstvo dobře zvládnuté, podstatně horší je skloubit je do jediného prostředku. A zatím se nezdá, že by mělo být možné vytvořit něco smysluplného, co by netrpělo na spoustu kompromisů. Ani nové vozidlo SkyDrive SD-03 (Vertical Take-Off and Landing - eVTOL) zdaleka není dokonalé. V tomto případě se tvůrci soustředili na schopnosti letu. S osmi rotory se dokáže vznést do vzduchu, přičemž k tomu potřebuje plochu dvou parkovacích míst.
 
SkyDrive SD-03
 
Jeho rozměry jsou totiž okolo 4 metrů na délku a totéž na šířku. Výška je pak zhruba 2 metry. Test proběhl na Toyota Test Field s rozlohou přibližně 10 tisíc čtverečních metrů. Ve vzduchu se vznášelo po dobu čtyř minut a k udržování stability pochopitelně pomáhaly podpůrné počítačové systémy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala