www.svetmobilne.cz
>
>

Škoda ukázala maskované EV Enyaq iV: máme i možný vzhled bez maskování

Škoda ukázala maskované EV Enyaq iV: máme i možný vzhled bez maskování
, , aktualita
Škoda ukázala maskované verze svého připravovaného elektromobilu Enyaq iV. Ten se bude nabízet v 5 výkonových verzích se třemi různými velikostmi akumulátoru. My však pro vás máme i pravděpodobné snímky nemaskované verze.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Škoda během následujících měsíců představí nové elektrické SUV Enyaq iV. S ním se už mohli svézt někteří novináři. Vůz využívá modulární platformu MEB a jako jediný vůz na ní postavený nebude vyráběn v Německu, ale v Mladé Boleslavi. Jde o SUV s délkou 4648 mm, šířkou 1877 mm a výškou 1618 mm. Enayq iV má rozvor 2765 mm a objem zavazadlového prostoru činí 585 litrů. SUV může táhnout přívěs o hmotnosti až 1200 kg a chlubí se také vynikající aerodynamikou, která u nejlepší verze činí Cx=0,27. Uvnitř pak najdete např. 13" obrazovku a head-up displej.
 
Škoda Enyaq iV
klikněte pro zvětšení
 
Po dlouhé době díky tomuto modelu přijde Škoda s nabídkou vozu s pohonem zadních kol. Na výběr totiž bude hned pět verzí lišících se výkonem motoru, případně i velikostí akumulátorů. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé verze. Základní model Enyaq iV 50 má Li-Ion akumulátor s 55 kWh (netto 52 kWh). 109kW elektromotor pohání zadní kola a dle Škody má na jedno nabití ujet až 340 km, což je odhadovaná hodnota dle přesnější normy WLTP. I tak mi to však přijde jako docela optimistické číslo (spotřeba by musela být pod 15,5 kWh/100 km). Enyaq iV 60 přijde s vyšším výkonem 132 kW a akumulátor už dostane trochu lepších 62 kWh (netto 58 kWh). Tento vůz má nadále pohon zadních kol a má ujet 390 km na jedno nabití.
 
Škoda Enyaq iV
klikněte pro zvětšení
 
Vrcholné verze Enyaq iV 80 jsou k dispozici rovnou tři. Ta základní z řady iV 80 má stále pohon zadních kol, výkon však vzroste na 150 kW. Akumulátor už nabídne velmi slušných 82 kWh (netto 77 kWh) a Škoda tvrdí, že má ujet 500 km na jedno nabití. Další dvě varianty už mají pohon všech čtyř kol. Enyaq iV 80X dostane dva elektromotory a s tím i pohon všech čtyř kol. Díky tomu vzroste i výkon na 195 kW. Velký 82kWh akumulátor pak přispívá ke 460km dojezdu. Nejrychlejší Enyaq vRS zvšuje výkon až na 225 kW, maximálně se pak rozjede na rychlost 180 km/h (elektronicky omezená) a z 0 na 100 km/h mu to trvá jen 6,2 sekundy. I tato verze díky 82kWh akumulátoru slibuje 460km dojezd.
 
Škoda Enyaq iV
 
Nové SUV podporuje spoustu různých režimů nabíjení. Zvládne nabíjení z běžné domácí zásuvky s výkonem 2,3 kW, které postačí na průběžné dobíjení denního nájezdu např. z cesty do/z práce. Pokud je potřeba dobít energii po projetí většího množství kilometrů (např. celý akumulátor přes noc), s wallboxem dosáhnete vyšších 11 kW. Podporováno je ale i rychlé nabíjení se 125kW výkonem, které nabije akumulátor z 10 % na 80 % za 40 minut.
 
Škoda Enyaq iV
naše ilustrace zkoušející odmaskování vozu, klikněte pro zvětšení
 
Předprodej vozu bude zahájen v tomto roce spolu s představením finální verze, sériová výroba začne koncem letošního roku. Prodej pak začne počátkem roku 2021. Škoda sice zatím ukázala jen maskované varianty, nicméně zasedli jsme ke kreslícímu programu a pokusili jsme se pro vás přinést i možné finální varianty vzhledu vozu. Ty pochopitelně nemusí být zdaleka přesné, ale určitě lépe ukáže alespoň základní proporce vozu.
 
Škoda Enyaq iV
naše ilustrace zkoušející odmaskování vozu, klikněte pro zvětšení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala