www.svetmobilne.cz
>
>

Škoda představila elektrické Citigo iV

Škoda představila elektrické Citigo iV
, , aktualita
V nabídce mladoboleslavské automobilky Škoda se objevuje první elektromobil v podobě malého městského Citiga iV. Novinka nabídne vyšší výkon než benzínové verze a dojezd na jedno nabití dosahuje přes 250 km.
K oblíbeným
reklama
Mladobolevská Škoda vstupuje na trh s elektromobily malým vozem Citigo iV. To vychází ze standardního Citiga, má však pozměněné detaily designu a spalovací motor 1.0 MPI musel uvolnit místo třífázovému synchronnímu elektromotoru s permanentním neodymovým magnetem. Jeho maximální výkon dosahuje 60 kW, čímž překonává nejvýkonnější spalovací variantu o 5 kW. Mnohem větší rozdíl je však v maximu točivého momentu. Elektrické Citigo iV nabídne 210 Nm dostupný od nulových otáček, zatímco původní 1.0 MPI má jen 95 Nm.
 
Škoda Citigo iV
 
Přesnou spotřebu zatím Škoda neuvedla, měla by se ale pohybovat mezi 12 až 15 kWh na 100 km. Výhodou elektromobilu je nižší hmotnost pohonné soustavy. Motor váží sice s 54,1 kg o trochu více než tříválec s 50,5 kg, nicméně pokud se započítá převodová soustava, elektromobil vítězí se 70,4 kg proti 80,2 kg. To vše však zkazí Li-Ion akumulátor, který pojme 36,8 kWh  Jeho hmotnost totiž činí 248 kg a je umístěn pod podlahou a zadními sedadly. Pokud jde o dojezd, tak ten má činit 265 km.
 
Škoda Citigo iV
 
Pomocí domácího wallboxu lze nabít 80 % kapacity za 4 hodiny 8 minut, celá je pak nabita za 5,5 hodiny. Podporováno by ale mělo být i rychlé 40kW nabíjení. Maximální rychlost byla výrobcem omezena na 130 km/h a na stovku by mělo auto zrychlit za 12,5 sekundy. Cena vozu by se měla pohybovat pod 15 tisíci britskými librami, což odpovídá zhruba 440 tisícům Kč.  
 
Škoda Citigo iV
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala