www.svetmobilne.cz
>
>

Škoda představila elektrické Citigo iV

Škoda představila elektrické Citigo iV
, , aktualita
V nabídce mladoboleslavské automobilky Škoda se objevuje první elektromobil v podobě malého městského Citiga iV. Novinka nabídne vyšší výkon než benzínové verze a dojezd na jedno nabití dosahuje přes 250 km.
K oblíbeným
reklama
Mladobolevská Škoda vstupuje na trh s elektromobily malým vozem Citigo iV. To vychází ze standardního Citiga, má však pozměněné detaily designu a spalovací motor 1.0 MPI musel uvolnit místo třífázovému synchronnímu elektromotoru s permanentním neodymovým magnetem. Jeho maximální výkon dosahuje 60 kW, čímž překonává nejvýkonnější spalovací variantu o 5 kW. Mnohem větší rozdíl je však v maximu točivého momentu. Elektrické Citigo iV nabídne 210 Nm dostupný od nulových otáček, zatímco původní 1.0 MPI má jen 95 Nm.
 
Škoda Citigo iV
 
Přesnou spotřebu zatím Škoda neuvedla, měla by se ale pohybovat mezi 12 až 15 kWh na 100 km. Výhodou elektromobilu je nižší hmotnost pohonné soustavy. Motor váží sice s 54,1 kg o trochu více než tříválec s 50,5 kg, nicméně pokud se započítá převodová soustava, elektromobil vítězí se 70,4 kg proti 80,2 kg. To vše však zkazí Li-Ion akumulátor, který pojme 36,8 kWh  Jeho hmotnost totiž činí 248 kg a je umístěn pod podlahou a zadními sedadly. Pokud jde o dojezd, tak ten má činit 265 km.
 
Škoda Citigo iV
 
Pomocí domácího wallboxu lze nabít 80 % kapacity za 4 hodiny 8 minut, celá je pak nabita za 5,5 hodiny. Podporováno by ale mělo být i rychlé 40kW nabíjení. Maximální rychlost byla výrobcem omezena na 130 km/h a na stovku by mělo auto zrychlit za 12,5 sekundy. Cena vozu by se měla pohybovat pod 15 tisíci britskými librami, což odpovídá zhruba 440 tisícům Kč.  
 
Škoda Citigo iV
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor
Prodeje malého elektromobilu rok od roku rostou a Renault se tak rozhodl k faceliftu, který by měl atraktivitu vozu alespoň udržet, ne-li zvýšit. Zejména technika posilnila, akumulátor pojme více energie a bude k mání i silnější motor.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář