Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Škoda Epiq jako dostupné elektrické SUV za 25.000 EUR s obřím 490l kufrem

15.3.2024, Milan Šurkala, aktualita
Škoda Epiq jako dostupné elektrické SUV za 25.000 EUR s obřím 490l kufrem
Škoda Auto dnes představila studii kompaktního elektrického SUV, které by mělo jít do prodeje za cenu už od 25.000 EUR. Zaujme také na své rozměry překvapivě obrovským zavazadlovým prostorem.
Dostupných elektromobilů zatím moc není a jen několik malých vozů se dostalo, resp. dostane pod hranici 30 tisíc EUR (např. Dacia Spring, Citroën ë-C3 nebo Fiat 500e). Z trochu větších aut se k této hranici blíží MG4 a MG ZS EV (31-32 tisíc EUR), ale na nějaké trochu větší auto s cenovou hlouběji pod touto hranicí stále jen čekáme. Oznámeno jich bylo několik, jedním je třeba Volkswagen ID.2. A právě na jeho základě je postavena studie nové škodovky. Škoda Epiq je předobrazem připravované elektrické novinky.
 
Škoda Epiq
 
Ani v tomto případě sice nejde o zrovna velké auto, na délku má jen 4,1 metru, přece jen je to ale minimálně o třídu výše než výše zmíněné modely evropských automobilek. Díky dobře obestavěnému prostoru (a pravděpodobně vlečné nápravě vzadu, která šetří místo a kterou má mít ID.2) se u tohoto vozu povedlo dosáhnout doslova obřího zavazadlového prostoru o objemu 490 litrů. Pro srovnání, 4,24 metru dlouhý Kamiq má "jen" 400 litrů. Škodovka zde přechází od světel ve tvaru C na tvar písmene T jak u předních, tak i zadních světel.
 
Škoda Epiq
 
Tento městský crossover bude čistě elektrický a dle výrobce by měl papírově ujet na jedno nabití 400 km. Umět má obousměrné nabíjení, tedy v případě nouze je možné vozem nabíjet jiná elektrická zařízení. Základní verze by měla začínat na částce 25.000 EUR (v dnešním přepočtu by to bylo zhruba 630 tisíc Kč). Abychom si to dali do kontextu, Kamiq dnes oficiálně začíná na ceně 480 tisíc Kč za verzi se 70kW 1.0 TSI a 5stupňovou manuální převodovkou. Na automat si u Kamiqu budete muset připravit 580 tisíc Kč (1.0 TSI/85kW). Pokud jde o elektrická SUV, dalším novým modelem by měl být kompaktní Elroq, který se představí letos na podzim.
 
Škoda Epiq
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama