www.svetmobilne.cz
>
>

Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů

Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů
, , aktualita
Společnost Shell se přizpůsobuje situaci na trhu vozidel a nespí. V Singapuru totiž začala s budováním nabíječek pro elektromobily, čímž rozšíří infrastrukturu pro tento čím dál populárnější způsob pohonu.
K oblíbeným
reklama
Ať se nám to líbí nebo ne, doba elektromobilů se přibližuje a jejich počet na silnicích pomalu stoupá. Tradiční firmy zabývající se mazivy a palivy by tak mohly v brzké době ostrouhat, pokud se nepřizpůsobí. Shell nechce nechat nic náhodě a oznámil, že v Singapuru rozšíří několik svých benzínových stanic o nabíjecí stojany pro elektromobily. První Shell Recharge už stojí v Sengkangu, do října pak bude o nabíjecí stojany rozšířeno dalších 9 stanic v zemi. To znamená, že budou na zhruba každé páté benzínce této značky v zemi.
 
Shell Recharge v Singapuru
 
Nepůjde však o nějak extrémně rychlé nabíječky, nabídnou jen standardní 50kW DC rychlonabíjení, což většinu běžných elektromobilů nabije na 80 % za zhruba půl hodiny. Cena byla stanovena na 0,55 singapurského dolaru za jednu kWh, což odpovídá zhruba 9,2 Kč. V přepočtu na cenu kWh u nás je to dost vysoká částka. Jeden km jízdy v elektromobilu by tak při spotřebě 17 kWh/100 km vyšel v přepočtu asi na 1,56 Kč. Při cenách paliv 2,25 SGD za litr benzínu by to u spalovacího auta se spotřebou 7 l/100 km bylo 2,64 Kč, takže i s takovou cenou elektřiny je zde provoz (nikoli však nutně i nákup) EV levnější.
 
Nové stanice Shellu využívají software společnosti Greenlots, kterou Shell koupil v lednu letošního roku. Dá se předpokládat, že se síť nabíječek elektromobilů rozšíří i v mnoha dalších zemích.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala