www.svetmobilne.cz
>
>

Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů

Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů
, , aktualita
Společnost Shell se přizpůsobuje situaci na trhu vozidel a nespí. V Singapuru totiž začala s budováním nabíječek pro elektromobily, čímž rozšíří infrastrukturu pro tento čím dál populárnější způsob pohonu.
K oblíbeným
reklama
Ať se nám to líbí nebo ne, doba elektromobilů se přibližuje a jejich počet na silnicích pomalu stoupá. Tradiční firmy zabývající se mazivy a palivy by tak mohly v brzké době ostrouhat, pokud se nepřizpůsobí. Shell nechce nechat nic náhodě a oznámil, že v Singapuru rozšíří několik svých benzínových stanic o nabíjecí stojany pro elektromobily. První Shell Recharge už stojí v Sengkangu, do října pak bude o nabíjecí stojany rozšířeno dalších 9 stanic v zemi. To znamená, že budou na zhruba každé páté benzínce této značky v zemi.
 
Shell Recharge v Singapuru
 
Nepůjde však o nějak extrémně rychlé nabíječky, nabídnou jen standardní 50kW DC rychlonabíjení, což většinu běžných elektromobilů nabije na 80 % za zhruba půl hodiny. Cena byla stanovena na 0,55 singapurského dolaru za jednu kWh, což odpovídá zhruba 9,2 Kč. V přepočtu na cenu kWh u nás je to dost vysoká částka. Jeden km jízdy v elektromobilu by tak při spotřebě 17 kWh/100 km vyšel v přepočtu asi na 1,56 Kč. Při cenách paliv 2,25 SGD za litr benzínu by to u spalovacího auta se spotřebou 7 l/100 km bylo 2,64 Kč, takže i s takovou cenou elektřiny je zde provoz (nikoli však nutně i nákup) EV levnější.
 
Nové stanice Shellu využívají software společnosti Greenlots, kterou Shell koupil v lednu letošního roku. Dá se předpokládat, že se síť nabíječek elektromobilů rozšíří i v mnoha dalších zemích.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu
Huawei představil nové výkonné smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro. Nově tu najdeme i 5G verzi, naopak tu kvůli Trumpově administrativě a banům ze strany USA nenajdeme žádné aplikace od Googlu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala