Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sharp představil top bezrámečkový kompaktní telefon

2.10.2015, Jan Pánek, aktualita
Společnost Sharp je známa spíše výrobou displejů, respektive obrazovek, které jsou dodávány i do mobilních telefonů. V poslední době se ale začala angažovat i do výroby samotných chytrých telefonů a vždy předvedla zajímavé kousky, jako je i tento!

Sharp Aquos Compact SH-02H


Chloubou tohoto kompaktního zařízení je rozhodně displej. Sharp použil panel své vlastní výroby - IGZO. Technologie se vyznačuje tím, že nevyžaduje tlusté rámečky jako například LCD nebo je úspornější.

Telefon se může chlubit 4,7" displejem s Full HD rozlišením. To ale není největší vychytávka panelu, ten totiž umí zobrazovat s frekvencí 120 Hz! Tímto údajem se zatím žádný jiný výrobce nechlubil.

Na první pohled zaujme design. Telefon nemá nahoře ani po stranách žádné rámečky. To vyústilo v zajímavou situaci, že si přední kamera našla místo pod displejem. Sluchátkový reproduktor se skrývá pod displejem a do ucha přenáší zvuk vibračně přes spánkovou kost, protože nemá žádný průduch.

V útrobách na nás čeká procesor od Qualcommu, konkrétně Snapdragon 808 s 6 jádry, 2 GB RAM nebo 16 GB úložiště, jež je ještě možno rozšířit o další paměť v podobě SD karty.

Potěší i konektivita, která nabídne LTE či WiFi ve všech frekvencích (a/b/g/n/ac). Baterie má kapacitu 2810 mAh. Telefon má certifikaci IP68, takže jej budeme moci i smočit.

Mnozí z vás již vidí podobnosti s Xperiemi Z Compact od Sony. Oba se snaží o co nejmenší rozměry, přičemž Sharp se s o 0,1" větším telefonem vlezl do menšího těla než poslední Z5 Compact. Rozměry jsou 126×66×9 mm a váha pozoruhodných 120 gramů.

Další podobnost je u fotoaparátů, Sharp nezatajuje, že použilo hlavní čip od Sony. Jedná se o 13,1Mpx snímač se světelností f/1.9. Přední foťák má rozlišení 5 Mpx.


Sharp Aquos Zeta SH-01H


Sharp nepředstavil jen jeden telefon, kromě kompaktního smartphonu ukázal i většího brášku. Ten se může chlubit stejně nicotnými rámečky, avšak rozměr jeho obrazovky se natáhl na 5,3". Jedná se o stejný panel jako v případě menšího modelu.

I ostatní parametry jsou velmi podobné jako u menšího modelu. Uvnitř tiká Snapdragon 808 s 3 GB RAM, i vnitřní paměť se zvedla na 32 GB. Stejný je hlavní fotoaparát - 13,1 Mpx a zřejmě i přední. Telefon má certifikát - tentokrát IP 58.

Nejpodstatnější změnou je možnost mobilního platebního systému, což znamená, že se v telefonu objevuje i čtečka otisků prstů. Zvětšila se také baterie, a to na kapacitu 3 100 mAh. Rozměry telefonu jsou 139×74×8 mm. A stejně jako menší model přijde s Androidem 5.1.

Pokud se vám tyto telefony líbí, nepotěší vás zpráva, že budou oficiálně k dostání jen v Japonsku. Nicméně neoficiální cestou je bude možno dostat i v České republice. Ceny zatím nejsou známy.

Zdroj: GSMArena
reklama