8.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita

Sharp Aquos S2 měl být podle spekulací prvním telefonem zcela bez rámečků. To se sice nepotvrdilo, ale přesto se novinka může pochlubit displejem zabírajícím téměř celou přední plochu, takže výrobci skoro ani nezbylo místo pro fotoaparát.

reklama
skutečně... | od: M@jkl  9.8.20178:36
...fakt je tak strašně těžký si zkontrolovat, co jste napsali, aby to čtenář nemusel číst několikrát a přemýšlet nad tím, co má ta zmršená věta znamenat?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: skutečně... | od: Jáchym Šlik  9.8.20178:56
Hezký den, jaká věta je prosím „zmršená“?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: skutečně... | od: M@jkl  9.8.20179:21
to nemyslíte vážně... ani po tomhle jste si to nepřečetli a nezjistili co je špatně? stavba věty tu asi teda nikomu nic neříká....
co třeba tohle: ­"Nedávno se ovšem objevila spekulace, že Sharp se chce se svými telefony na evropské trhy, jistá naděje tedy existuje.­"
to je fakt tak strašně težký, když server nemá korektora, aby jste to dali přečíst někomu, kdo umí česky a je střízlivý, aby poznal, že ten text nedává smysl?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: skutečně... | od: Jáchym Šlik  9.8.20179:33
Omlouvám se, vypadlo jedno slovo, už je to opraveno.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: skutečně... | od: M@jkl  9.8.20179:46
heleďte se.. kdyby to bylo jednou za čas, ale nepročítám všechno co se na těchto serverech objeví, ale do týdne je to několikrát....
fakticky začínám přemýšlet, kdo tyto články píše a zda má alespoň ­"dochozenou­" základní školu....
je to vizitka Vašeho webu a mrzí mne, že to skoro nikomu nedochází..... :(
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: skutečně... | od: Jáchym Šlik  9.8.201710:06
Já vám rozumím a ještě jednou se omlouvám, pokusím se dávat si větší pozor. :­)

Jen vás chci ujistit, že překlepy nebo jiné drobnější chyby způsobené především nepozorností ­(např. chybějící slovo­), nemají nic společného s inteligencí nebo úrovní vzdělání – to k těm poznámkám o českém jazyce, větné skladbě nebo škole. Tím však své chyby rozhodně nechci zlehčovat. :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: skutečně... | od: Milan Šurkala  9.8.201710:32
Problém je v tom, že když si po sobě něco přečteš, to slovo tam ­"vidíš­". Mozek si často myslí, že tam je, i když tam ve skutečnosti není a korigovat po sobě vlastní texty je neuvěřitelně těžký úkol ­(zkus si po sobě přečíst třeba takový text jako je bakalářská­/magisterská práce ­- i když to člověk kontroluje a pročítá před tiskem snad desetkrát, po několika letech je to vážně zábavné čtení plné nesmyslných chyb a člověk si vždycky až říká, který že blbec to mohl psát a nepřečetl si to po sobě ­- přitom dobře víš, že to bylo kontrolováno mnohonásobně­). V textu jiných takové chyby vidíš okamžitě. Já po sobě také čtu články před vydáním minimálně jednou a stále se často ukáže, že tam je nějaká šílenost, kde jsem tam prostě ­"viděl­" něco jiného, než tam ve skutečnosti bylo. Takže trochu shovívavosti by neuškodilo, příště stačí na chybu jen normálně upozornit a nedělat z toho takovou aféru. Při tom kvantu textu, které člověk napíše, se takové věci stávají a kontrola vlastního textu je něco, co prostě není vůbec jednoduché. Když víš, co máš číst ­(protože jsi autorem textu­), tak si tam mozek doplní chybějící slova sám.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: skutečně... | od: Jáchym Šlik  9.8.201711:08
S tím musím souhlasit, mozek je v tomto ohledu zrádný a chyby ve vlastním textu člověk často prostě ­"nevidí­", dokud ho na ně neupozorní někdo jiný.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: skutečně... | od: M@jkl  9.8.201711:40
já to nerozporuji, ale přece mi neříkejte, že to nikdo další nečte nebo pokud fdakt ne, že to nemáte možnost dát někomu kolem sebe přečíst...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
 
Nový komentář k článku

Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Pro diskuzi na jiné téma navštivte naše FÓRUM.