Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Seznam telefonů Xiaomi s aktualizací na MIUI 9 obsahuje i 5 let starý model

21.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
MIUI 9 by mělo být představeno až za pár týdnů, ale seznam smartphonů, které obdrží aktualizaci, se objevil už nyní. Je opravdu obsáhlý a obsahuje mimo jiné Xiaomi Mi 2 představené před pěti lety.
Před pár dny jsme vás informovali, že nová uživatelská nadstavba MIUI 9 bude představena 26. července po boku smartphonu Xiaomi Mi 5X. Ještě předtím se na oficiálním fóru objevil seznam zařízení, která obdrží aktualizaci na očekávanou verzi. MIUI 9 dorazí na velmi dlouhou řadu smartphonů a tabletů od Xiaomi, v tomto ohledu si tedy čínský výrobce rozhodně zaslouží pochvalu. Seznam je sice platný pro čínskou variantu ROM, ale neměl by se příliš odlišovat od globální: Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5c, Mi 5, Mi 4S, Mi 4c, Mi 4, Mi 3, Mi 2/2S, Mi MIX, Mi Max 2, Mi Max, Mi Note 2, Mi Note/Pro, Mi Pad 2, Mi Pad 1, Redmi Note 4X (MTK), Redmi Note 4X (SD), Redmi Note 4, Redmi Note 3 (MTK), Redmi Note 3 (SD), Redmi Note 2, Redmi Note, Redmi Pro, Redmi 4X, Redmi 4A, Redmi 4, Redmi 4 Prime, Redmi 3S/Prime, Redmi 3, Redmi 2A, Redmi 2/Prime, Redmi 1S, Redmi 1.
 
 
V seznamu tedy nalezneme také starší modely, jako je první generace Redmi nebo bývalá vlajková loď Mi 2/Mi 2s. Tento model byl poprvé představen v srpnu 2012, tedy před přibližně pěti lety. A tento týden se objevila informace, že Xiaomi Mi 2 a Mi 2s aktivně používá přes pět milionů uživatelů. To je vzhledem ke stáří telefonu dost vysoký počet a rozhodně napovídá o tom, že produkty této čínské značky jsou i přes výborný poměr cena/výbava kvalitní a trvanlivé. Mi 2 nabízelo na svou dobu špičkové specifikace včetně procesoru Qualcomm Snapdragon 600 a 2GB RAM v kombinaci se 4,3” displejem. A právě velmi malé rozměry mohou být důvodem, proč řada uživatelů svůj telefon ještě nevyměnila za nový, příliš mnoho alternativ totiž v současné době neexistuje. A dokonce ani iPhone SE se podle posledních spekulací už nedočká svého nástupce.
 
Aktualizace na MIUI 9 bude rozdělena na několik fází, přičemž během první z nich se dočkají modely Mi 6 a Redmi Note 4/4X. Ne všem smartphonům však tento update přinese zároveň operační systém Android Nougat, toho se patrně dočkají především novější modely, navíc výrobce už většinu z nich aktualizoval ještě před příchodem MIUI 9.
 
reklama