www.svetmobilne.cz
>
>
>

Servisní technici v Porsche využívají AR brýle

Servisní technici v Porsche využívají AR brýle
, , aktualita
Moderní technologie nemíří jen do automobilů samotných, ale také do jejich údržby. Technici v Porsche nyní budou moc k opravám využívat brýle s rozšířenou realitou a spojení s hlavním technickým střediskem.
reklama
V minulém roce představilo Porsche svou technologii Tech Live Look pro modernější údržbu svých vozů. Tento systém zahrnuje brýle ODG R-7 od Atheer, Inc. s rozšířenou realitou a připojení na internet. Nyní se tato technologie konečně začíná dodávat do servisů v USA pro běžné použití. Brýle jsou vybaveny kamerkou s autofokusem, která má dle Porsche mít takové rozlišení, že půjde vidět i jednotlivé detaily šroubků. K tomu jim dopomáhá i silné LED světlo, které pomůže prosvítit stinná místa.
 
Porsche Tech Live Look
 
Celé to funguje tak, že se servisní technik s brýlemi může spojit s hlavním servisním střediskem v Atlantě, kde v reálném čas vidí totéž, co technik. Ti pak spolu mohou řešit problémy na autě a v hlavním středisku třeba rychle nalézat řešení v manuálech a ty sdělovat technikovi. Části manuálu a popisy instrukcí k opravě mohou technikovi přímo posílat do brýlí, kde si je může prohlédnout.
 
Porsche Tech Live Look obrazovka
 
Podle zkušeností z pilotního programu v 8 servisech v USA a Kanadě se díky této technologii zkrátil čas servisu o 40 % (tak uvidíme, zda o tolik nenavýší hodinové sazby). Do konce letošního roku by touto technologií mělo být vybaveno 75 amerických servisů a zbytek by se měl dočkat v průběhu roku 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala