Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Servisní technici v Porsche využívají AR brýle

30.5.2018, Milan Šurkala, aktualita
Moderní technologie nemíří jen do automobilů samotných, ale také do jejich údržby. Technici v Porsche nyní budou moc k opravám využívat brýle s rozšířenou realitou a spojení s hlavním technickým střediskem.
V minulém roce představilo Porsche svou technologii Tech Live Look pro modernější údržbu svých vozů. Tento systém zahrnuje brýle ODG R-7 od Atheer, Inc. s rozšířenou realitou a připojení na internet. Nyní se tato technologie konečně začíná dodávat do servisů v USA pro běžné použití. Brýle jsou vybaveny kamerkou s autofokusem, která má dle Porsche mít takové rozlišení, že půjde vidět i jednotlivé detaily šroubků. K tomu jim dopomáhá i silné LED světlo, které pomůže prosvítit stinná místa.
 
Porsche Tech Live Look
 
Celé to funguje tak, že se servisní technik s brýlemi může spojit s hlavním servisním střediskem v Atlantě, kde v reálném čas vidí totéž, co technik. Ti pak spolu mohou řešit problémy na autě a v hlavním středisku třeba rychle nalézat řešení v manuálech a ty sdělovat technikovi. Části manuálu a popisy instrukcí k opravě mohou technikovi přímo posílat do brýlí, kde si je může prohlédnout.
 
Porsche Tech Live Look obrazovka
 
Podle zkušeností z pilotního programu v 8 servisech v USA a Kanadě se díky této technologii zkrátil čas servisu o 40 % (tak uvidíme, zda o tolik nenavýší hodinové sazby). Do konce letošního roku by touto technologií mělo být vybaveno 75 amerických servisů a zbytek by se měl dočkat v průběhu roku 2019.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama