www.svetmobilne.cz
>
>
>

Servisní technici v Porsche využívají AR brýle

Servisní technici v Porsche využívají AR brýle
, , aktualita
Moderní technologie nemíří jen do automobilů samotných, ale také do jejich údržby. Technici v Porsche nyní budou moc k opravám využívat brýle s rozšířenou realitou a spojení s hlavním technickým střediskem.
K oblíbeným
reklama
V minulém roce představilo Porsche svou technologii Tech Live Look pro modernější údržbu svých vozů. Tento systém zahrnuje brýle ODG R-7 od Atheer, Inc. s rozšířenou realitou a připojení na internet. Nyní se tato technologie konečně začíná dodávat do servisů v USA pro běžné použití. Brýle jsou vybaveny kamerkou s autofokusem, která má dle Porsche mít takové rozlišení, že půjde vidět i jednotlivé detaily šroubků. K tomu jim dopomáhá i silné LED světlo, které pomůže prosvítit stinná místa.
 
Porsche Tech Live Look
 
Celé to funguje tak, že se servisní technik s brýlemi může spojit s hlavním servisním střediskem v Atlantě, kde v reálném čas vidí totéž, co technik. Ti pak spolu mohou řešit problémy na autě a v hlavním středisku třeba rychle nalézat řešení v manuálech a ty sdělovat technikovi. Části manuálu a popisy instrukcí k opravě mohou technikovi přímo posílat do brýlí, kde si je může prohlédnout.
 
Porsche Tech Live Look obrazovka
 
Podle zkušeností z pilotního programu v 8 servisech v USA a Kanadě se díky této technologii zkrátil čas servisu o 40 % (tak uvidíme, zda o tolik nenavýší hodinové sazby). Do konce letošního roku by touto technologií mělo být vybaveno 75 amerických servisů a zbytek by se měl dočkat v průběhu roku 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře