www.svetmobilne.cz
>
>
>

Servisní technici v Porsche využívají AR brýle

Servisní technici v Porsche využívají AR brýle
, , aktualita
Moderní technologie nemíří jen do automobilů samotných, ale také do jejich údržby. Technici v Porsche nyní budou moc k opravám využívat brýle s rozšířenou realitou a spojení s hlavním technickým střediskem.
K oblíbeným
reklama
V minulém roce představilo Porsche svou technologii Tech Live Look pro modernější údržbu svých vozů. Tento systém zahrnuje brýle ODG R-7 od Atheer, Inc. s rozšířenou realitou a připojení na internet. Nyní se tato technologie konečně začíná dodávat do servisů v USA pro běžné použití. Brýle jsou vybaveny kamerkou s autofokusem, která má dle Porsche mít takové rozlišení, že půjde vidět i jednotlivé detaily šroubků. K tomu jim dopomáhá i silné LED světlo, které pomůže prosvítit stinná místa.
 
Porsche Tech Live Look
 
Celé to funguje tak, že se servisní technik s brýlemi může spojit s hlavním servisním střediskem v Atlantě, kde v reálném čas vidí totéž, co technik. Ti pak spolu mohou řešit problémy na autě a v hlavním středisku třeba rychle nalézat řešení v manuálech a ty sdělovat technikovi. Části manuálu a popisy instrukcí k opravě mohou technikovi přímo posílat do brýlí, kde si je může prohlédnout.
 
Porsche Tech Live Look obrazovka
 
Podle zkušeností z pilotního programu v 8 servisech v USA a Kanadě se díky této technologii zkrátil čas servisu o 40 % (tak uvidíme, zda o tolik nenavýší hodinové sazby). Do konce letošního roku by touto technologií mělo být vybaveno 75 amerických servisů a zbytek by se měl dočkat v průběhu roku 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala