Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sekundární displej na Macbooku Pro: koncept ukazuje, jak by mohl vypadat

18.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Apple podle spekulací představí novou generaci Macbooku Pro, která by měla přinést mimo jiné sekundární OLED displej nad klávesnicí. Na internetu se objevil koncept, jak by takové řešení mohlo vypadat a k čemu by se dalo využít. Zdá se, že se máme na co těšit.
Už pár týdnů se šušká o tom, že Apple v letošním roce představí zcela přepracovaný Macbook Pro. Poznat bychom jej měli už na první pohled díky zcela novému designu inspirovanému dvanáctipalcovým Macbookem, počítač by měl být také výrazně tenčí a lehčí. Jednou z nejočekávanějších novinek je ovšem nahrazení funkčních kláves sekundárním dotykovým displejem typu OLED. Zatím není jasné, jak bude toto řešení vypadat v praxi, grafický designér Martin Hajek, který je známý třeba pro své krásné koncepty iPhonů, ovšem světu představil svou vizi.

Na zveřejněných vizualizacích můžeme zároveň vidět příklady použití druhého displeje. Zobrazovány by tam mohly být základní informace jako čas, stav baterie či síla signálu, zároveň by malý panel mohl posloužit k ovládání některých programů, třeba hudebního Spotify. Nabízí se také možnost zobrazení postupu například při kopírovaní či stahování souborů. V neposlední řadě by mohl displej nahradit ony už zmíněné funkční klávesy, jen s tím rozdílem, že by šlo o klávesy virtuální ovládané pomocí dotyku, které by ale na druhou stranu nabízely širší možnosti přizpůsobení.

Zda bude sekundární displej Macbook Pro vypadat podobně jako na vizualizacích je zatím ve hvězdách. Jasněji bychom ale mohli mít ve posledním čtvrtletí letošního roku, na kdy je údajně naplánováno představení nové generace Macbooku Pro. Aktualizací by měla podle všeho projít třinácti- i patnáctipalcová varianta počítače. Kromě přepracovaného designu a sekundárního displeje by měla být novinkou čtečka otisků prstů Touch ID a „oboustranný“ port USB Type-C s podporou rozhraní Thunderbolt 3.

Zdroj: Martinhajek.com
reklama