Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Segway prodlužuje kampaň na motokáru Ninebot Electric Gokart

2.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Segway prodlužuje crowdfundingovou kampaň na svou elektrickou motokáru Ninebot Electric Gokart. Tu bude ještě týden možné sehnat za zvýhodněnou cenu. Nebude chybět mechanická ruční brzdy pro driftování.
Společnost Segway nedávno spustila Indiegogo kampaň na svou elektrickou motokáru Ninebot Electric Gokart. Ta se setkala s obrovským úspěchem (cíl 20 tisíc dolarů byl překonán 35krát) a rozhodla se tak kampaň prodloužit ještě o dalších 7 dní, během kterých bude možné motokáru sehnat za zvýhodněnou cenu. Tato motokára se skládá ze dvou dílů, samotné přední části se sedadlem Ninebot Gokart Kit a zadních koleček s motorkem miniPRO 320. Pokud vám tento název něco říká, nemýlíte se. Jde o malé elektrické vozítko, které lze zakoupit už nějakou dobu. To je ale možné také připojit k přední části Gokart Kit a vytvořit tak klasickou motokáru.
 
Segway Ninebot Electric Gokart
 
Pokud už tedy vlastníte miniPRO 320 stačí jen dokoupit přední část Gokart Kit (v kampani za $669 místo $799). Samotné miniPRO 320 stojí v kampani $469 místo $599. Celá motokára z obou částí pak vyjde v akci na $1149 (finální cena bude po ukončení kampaně bude $1450).
 
Segway Ninebot Electric Gokart
 
Maximální rozměry výsledného vozítka jsou 1383×822×600 milimetrů. Gokart Kit váží sám o sobě 27,8 kilogramu a maximální nosnost činí 100 kilogramů. Podporuje jezdce s výškou 130 až 190 centimetrů. Maximální rychlost motokáry činí v režimu Novice jen 8 km/h, ti zkušenější mohou využít režim Standard s rychlostí až 18 km/h a kdo si chce více zazávodit, má tu i režim Sport s maximálkou 24 km/h. Podle toho se ale mění i dojezd. V nejpomalejším režimu by energie měla vydržet na ujetí 20 kilometrů, ve standardním je to 17 km a ve sportovním ujedete jen necelých 13 kilometrů. Nabití pak zabere 3,5 hodiny. Motokára podporuje dokonce i zpátečku (max. 3 km/h).
 
Segway Ninebot Electric Gokart
 
Zajímavostí je rozhodně mechanická ruční brzda pro blokování zadních kol, takže si s motokárou užijete i driftování. Vozítko má vepředu 3palcové pneumatiky, vzadu jsou pak 5palcové.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama