www.svetmobilne.cz
>
>
>

Sedan Mercedes-Benz A díky Cd=0,22 opět exceluje v aerodynamice

Sedan Mercedes-Benz A díky Cd=0,22 opět exceluje v aerodynamice
, , aktualita
Nízký aerodynamický odpor umožňuje autu dosahovat nižší spotřeby paliva zejména ve vyšších rychlostech. Nový sedan Mercedes třídy A je opět na špici, jeho koeficient odporu vzduchu totiž dosahuje jen hodnoty 0,22.
K oblíbeným
reklama
Už před téměř 100 lety se při vývoji nových vozů kladl důraz na co nejnižší aerodynamický odpor. Díky němu může auto snáze dosahovat vyšších maximálních rychlostí a především to snižuje spotřebu paliva. Její snížení je s nízkým odporem vzduchu významnější u vysokých rychlostí, zatímco např. nízká hmotnost ji snižuje spíše v městském provozu a častém rozjíždění. Rekordmanem mezi produkčními auty je dnes nový Mercedes-Benz třídy A ve verzi sedan, kdy koeficient odporu vzduch dosahuje hodnoty pouhých Cd=0,22. Tím rovněž dorovnává CLA Coupé. Třída A ve verzi hatchback dosahuje hodnoty 0,25, nicméně i to je lepší než o předchůdce s již tak vynikajícími 0,26.
 
Mercedes-Benz A Sedan
 
klikněte pro zvětšení

Spolu s čelní plochou 2,19 m2 a koeficientem tak vychází odpor vzduchu na ekvivalent pouhých 0,49 m2. K dosažení tak malých hodnot pomohly nejen počítačové simulace, ale také měření v aerodynamickém tunelu ve Sindelfingenu. Mercedes si dával pozor na všemožné detaily, takže např. přední světla kolem krajů nemají mezery, výrobce také zakrytoval podvozek (dokonce včetně částí zadní nápravy zespoda) a spoliery byly upraveny tak, aby odváděly vzduch co nejvíce mimo kola. Novinka se bude vyrábět v Aguascalientes v Mexiku a Rastattu v Německu, prodávat se začne ke konci letošního roku.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář