www.svetmobilne.cz
>
>

Seat uvádí koncept elektromobilu el-Born se 150 kW

Seat uvádí koncept elektromobilu el-Born se 150 kW
, , aktualita
Seat se prozatím ve spojitosti s elektromobily takřka vůbec nespojoval, to se má ale brzy změnit. Automobilka totiž představila koncept svého elektromobilu el-Born, který nabídne 150kW elektromotor a velký vnitřní prostor.
K oblíbeným
reklama
Trh s automobily přechází k elektromobilitě a stále je mnoho automobilek, které vypadaly, jako by se jich to netýkalo. Jednou z nich je Seat, který se sem prozatím nijak zvlášť netlačil. Nyní ale představuje koncept elektromobilu el-Born, který sice není sériovým vozem, ale údajně má mít dost blízko k produkčnímu modelu. Je založen na elektrické platformě MEB koncernu Volkswagen.
 
Seat el-Born
 
Produkční model by se měl představit v průpěhu roku 2020 někdy později po uvedení Volkswagenu I.D. Oba modely budou do značné míry sdílet techniku, což se bude týkat i připravovaného elektrického SUV od Škody. Hovoří se tak např. o elektromotoru s výkonem 150 kW, který si bude brát "šťávu" z akumulátoru s 62 kWh. Dle výrobce by to mělo vystačit na ujetí 420 km na jedno nabití, nicméně praktická hodnota se dá očekávat spíše někde kolem 350 km.
 
Seat el-Born
 
Výkonný motor slibuje také solidní dynamické výkony a automobil by se tak měl na 100 km/h ocitnout za pěkných 7,5 sekundy. Akumulátor podporuje rychlé 100kW dobíjení, takže by na 80 % měl být za nějakých 47 minut. V interiéru najdeme infotainment s 10" obrazovkou a nechybí ani technologie pro částečně autonomní řízení (SAE Level 2). Pokud jde o design, ten je zejména v přední části docela diskutabilní a mnohým lidem docela dost připomíná Teslu Model 3. Produkční verze by se měla vyrábět v německém Cvikově spolu s modely VW I.D.
 
Seat el-Born
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala