Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sbohem, Motorolo!

9.1.2016, Jan Pánek, aktualita
I když se dříve Lenovo dušovalo, že značku Motorola i po akvizici zachová, podle slov ředitele Lenova se tak nestane. Motorola ze světa mobilních telefonů zřejmě úplně vymizí, zůstanou jen menší pozůstatky.
Motorola je jednou z legend mobilních telefonů. My v České republice to tak nemusíme brát, protože se jedná hlavně o značku, která působí v zahraničí, ale třeba v Americe se dočkala velkých úspěchů.

Telefony jako DROID nebo RAZR byly známé po celém světě, nabídly třeba velmi dobrou výdrž. K nám se tyto telefony nedostávaly, jak bychom zřejmě chtěli, objevilo se zde jen několik modelů jako Moto E, případně Nexus 6 taktéž od Motoroly.

Vše se změnilo, když byla Motorola odkoupena nejdříve Googlem - důvod byl zřejmý. Motorola vlastnila velké množství nejrůznějších patentů, které odpovídaly značné části ceny firmy.

Krátce na to byla v roce 2014 Motorola (již bez patentů) odkoupena Lenovem. Tehdy se Yang Yuanqing, CEO společnosti Lenovo, dušoval: "Je to náš poklad, nejenže mám v plánu značku Motorola chránit, hodláme ji učinit silnější."

Dále se objevovaly informace, že chce Lenovo díky Motorole prorazit na americký trh. Svůj slib Lenovo plnilo, byly představeny zajímavé telefony, které zaujaly nejen výbavou, ale i designem. bohužel se tak dělo hlavně v Americe, k nám se tyto modely oficiálně nedostaly.

Můžeme uvést příklad z konce října, kdy byla představena Motorola Moto X Force, vlajkový telefon s "nerozbitelným displejem". To vše se dělo pod hlavičkou Lenova a to vše teď má skončit.

Na CESu totiž ředitel provozního oddělení Rick Osterloh řekl: "Pomalu Motorolu vyřazujeme z trhu a nahrazujeme ji jen přídomkem Moto."

V praxi to tedy znamená, že se nesetkáme s telefonem, který se bude jmenovat Motorola Moto X Force, ale třeba Lenovo Moto X Force. Slovo Moto tedy půjde do názvů telefonů od Lenova.

Mělo by to probíhat tak, že u dražších telefonů se dočkáme označení Moto a u levnějších označení Vibe, které Lenovo momentálně používá pro svá zařízení vyšší střední třídy.

Pro nás, Čechy, to ale nemusí znamenat nic špatného, možná se naopak dočkáme více telefonů od bývalé Motoroly. Otázkou stále zůstává, jestli Lenovo nebude telefony Moto stále oddělovat od ostatních geograficky - například tak, že by je prodávalo hlavně na americkém trhu.

Každopádně tento proces má být postupný, takže se se značkou Motorola ještě nějaký ten pátek setkávat budeme. Uvidíme, jak to nakonec Lenovo vše vymyslí a zrealizuje, třeba to bude pro koncové uživatele jen dobře...

Zdroj: CNET
reklama