www.svetmobilne.cz
>
>

SanDisk zbrojí na léto, připravuje 32 GB microSDHC kartu

SanDisk zbrojí na léto, připravuje 32 GB microSDHC kartu
, , aktualita
Možná je to jen můj dojem, ale poslední dobou nejen v diskuzích ubylo povzdechů nad nedostatečným úložným prostorem v našich mobilních zařízeních. S trochou snahy není problém zaplnit jakoukoli kapacitu, ale s moderní kartou už to přeci jen dá více práce.
K oblíbeným
reklama
Je prostě bez pochyby zřejmé, že 8 a 16 GB paměťové karty přinesly do této oblasti nebývalé uklidnění. Vývoj však jde kupředu a dle serveru CIO se prý již toto léto dočkáme dalšího výrazného skoku kupředu, na pulty obchodů se totiž dostanou první prodejní kousky microSDHC karet s kapacitou 32 GB. Výrobní 32-nm technologie 32 GB X3, vyvinutá ve spolupráci s Toshibou, umožní zdvojnásobení kapacity bez zvětšení fyzických rozměrů karty. A pokud vše půjde bez problémů, dočkáme se v druhé půlce roku 2009, možná již dokonce během léta.Otázkou zůstává, jak si s touto kartou poradí stávající zařízení. Teoreticky by všechna zařízení se slotem SDHC měla podporovat karty právě až do velikosti 32 GB, ovšem většina výrobců je opatrná, a tak raději uvádí pouze reálně otestované velikosti. Na finální rozřešení si tedy ještě musíme počkat až na chvíli, kdy budeme moci první 32 GB karty otestovat přímo v zařízeních.
reklama
Nejnovější články
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené
Google chce zrakově postiženým usnadnit život a v aplikaci Mapy Google budou moci nyní aktivovat speciální hlasovou navigaci, která přinese detailnější informace pro pohyb v náročném prostředí.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta
Jezdit po zemi za chvíli asi přestane stačit. Máme tu už několik konceptů létajících aut a nyní se chce přidat německá automobilka Porsche a americký Boeing. Společnosti totiž chtějí prozkoumat tento trh.
13.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se
Dyson, známý výrobce vysavačů, vysoušečů rukou a dalších zařízení, chtěl proniknout na trh elektromobilů. Jak to tak ale vypadá, situace nebyla tak růžová a společnost celý projekt elektrických aut ukončila.
12.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář