Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SanDisk iXpand, až 128GB rozšíření paměti pro iPhone

23.4.2016, Milan Šurkala, aktualita
Společnost SanDisk představila novou USB 3.0 externí paměť iXpand Flash Drive, která může mít kapacitu až 128 GB. Je určena pro zařízení Apple s konektorem Lightning a umožňuje bezproblémové zálohování dat.
SanDisk uvádí novou externí USB 3.0 paměť iXpand Flash Drive, která rozšiřuje paměťovou kapacitu mobilních zařízení od Apple s konektorem Lightning a umožňuje zálohovat data. Můžete tak přidat spoustu GB paměti zařízením Apple iPad a iPhone. Mnoho uživatelů má totiž verze s malou 16GB kapacitou, případně potřebuje získat další místo, což platí zejména pro ty, kteří hodně fotí a natáčí video. Zatímco na jedné straně je Lightning konektor pro připojení iPhonu, na druhé straně je USB 3.0 konektor pro nahrání dat do počítače. Podle výzkumu data z iPhonů přenáší do počítače zhruba 70 % uživatelů.


SanDisk iXpand Flash Drive


iXpand Flash Drive umožní i zálohování kontaktů, přehrávání videa přímo z disku i šifrování dat. Speciální aplikace dovoluje ukládání fotografií a videa přímo na paměť a ne do paměti telefonu. K dispozici budou kapacity 16 GB ($49,99), 32 GB ($69,99), 64 GB ($89,99) a 128 GB ($129,99). Rozměry jsou 13×17×59 mm a váží jen 5,4 gramů. Podobné zařízení představil minulý týden i Lexar, tam šlo ale o microSD čtečku s Lightning konektorem.

Zdroj: sandisk.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama