Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung vyvíjí displej, který zacelí škrábance, patrně pro Galaxy S10

21.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Samsung vyvíjí nejen telefon s ohybným displejem, ale také speciální povrchovou vrstvu, která bude schopna zacelit drobné škrábance. Také by měla velmi dobře omezit ulpívání otisků prstů a jiných nečistot.
Společnost Samsung neusíná na vavřínech a vyvíjí nové technologie, které mají učinit její smartphony zajímavými a atraktivními pro zákazníky. Už víme, že se chystá telefon s ohebným displejem, nicméně není to jediná novinka. Pracuje se také na speciální povrchové vrstvě displejů, která by měla sama od sebe "vyléčit" malé škrábance. Něco podobného už použilo LG na kryty některých svých telefonů. Výhodou nové technologie má být i to, že půjde použít na ohebné displeje. Z mé vlastní zkušenosti je ale se škrábanci problém spíše na těle telefonu a nikoli na displeji (telefon s nyní již starším Gorilla Glass 3 jsem zhruba 3 roky nosil spolu s klíči, na skle nebyl ani nejmenší škrábanec, zato na těle takřka nezůstala původní barva telefonu). Dnešní skla spíše praskají, než že by se poškrábala.
 
Samsung logo
 
Dalším vylepšením, které by měla nová povrchová vrstva přinést, je zvýšená odolnost vůči ulpívání nečistot a mastnoty. Díky tomu by na displeji neměly být už tak moc vidět otisky prstů. O nové technologii se zatím mluví v souvislosti s patentem, nicméně prosakují informace naznačující, že by se mohla už v příštím roce na přelomu února a března objevit u nového Samsungu Galaxy S10 a patrně také i u nového ohebného telefonu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama