Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung U Flex: bezdrátová sluchátka s neobvyklým designem

10.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung tento týden představil Bluetooth sluchátka U Flex, která mají ohebnou konstrukci, takže se pohodlně vejdou do kapsy. Nechybí ani dedikované tlačítko pro aktivaci chytrého asistenta Bixby.
Samsung se u příslušenství pro svá zařízení často nebojí zaexperimentovat a výsledkem jsou proto někdy velmi zajímavé kousky, jako je tomu v případě sluchátek U Flex. Představena byla minulý týden prostřednictvím tiskové zprávy a rovnou se začala prodávat na českém trhu. Sluchátka jsou zajímavá především svou konstrukcí a designem. Skládají se ze záhlavního mostu, který je vyroben z flexibilního materiálu, takže jsou nejen odolné, ale také je lze bez obav složit i do malé kapsy nebo obalu. Podle výrobce by neměl být problém ohnout záhlavní most až do úhlu 100 stupňů a přitom se nepoškozené vrátí do původního tvaru. Tato výhoda by měla přispět k delší životnosti sluchátek, minimalizuje se tak totiž riziko mechanického poškození. Při přenášení přijdou vhod také malé magnety na pravém i levém sluchátku, takže je lze připojit k sobě. Příslušenství je navíc díky nanotechnologii Pi2 voděodolné, nic tedy nebrání jejich používání za deště.
 
 
Na záhlavní most jsou napojeny dva moduly, na kterých jsou umístěny ovládací prvky. Na jedné straně nalezneme tlačítka pro spuštění/pozastavení hudby, změnu hlasitosti a vypnutí/zapnutí sluchátek, vedle je potom nabíjecí port micro USB. Druhá strana potom ukrývá jen jedno tlačítko, které však může zastávat řadu funkcí – ovládat hlasového asistenta Bixby, nahrávání hlasu, aplikaci S Health aj. Kromě toho může uživatel pomocí tohoto tlačítka zjistit například aktuální čas . K bezdrátovému spárování se smartphonem slouží Bluetooth, který je vylepšen o technologii Scalable Codec. Výsledkem by mělo být stabilní spojení, a to i v případě rušivých vlivů, jako jsou sítě Wi-Fi. O příchozí hovor uživatel nepřijde ani v hlučném prostředí, sluchátka jej totiž upozorní pomocí vibrací. Samsung U Flex nezapomínají ani na kvalitní zvukový zážitek, proto jsou vybavena dvoucestným reproduktorem (11mm basovým a 8mm výškovým).
 
 
Samsung U Flex jsou na českém trhu dostupné za 1 799 Kč včetně DPH v černé, bílé i modré barevné variantě.
 
Zdroj: Tisková zpráva Samsung


reklama