Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung testuje Galaxy S7 s desetijádrem od MediaTeku

29.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
V benchmarku byly objeveny ořezané verze smartphonu Galaxy S7, které jsou vybaveny desetijádrovými čipy Helio X20 a X25. LG zase na některých trzích nabízí svou vlajkovou loď G5 se Snapdragonem 652, něčeho podobného se nejspíš dočkáme i u chystaného HTC 10.
Už vloni se bez větší odezvy objevila spekulace, podle které Samsung uzavřel partnerství s taiwanským výrobcem čipsetů MediaTek. Jeho procesory byly kdysi výhradou méně známých čínských smartphonů, několik let už jej ovšem nalezneme i v některých modelech věhlasných značek, jako jsou HTC, Sony nebo LG. A zdá se, že po jejich bok se brzy opravdu zařadí i Samsung. Tento týden se na internetu objevila první zmínka o nové verzi Galaxy S7 právě s procesorem od MediaTeku.

Informace byla nalezena v databázi výsledků benchmarku Geekbench, kde je zmínka o zařízeních s kódovým označením SM-G930W8. Jedná se hned o dva modely, jeden s procesorem Helio X20 (MT6797) a 3GB RAM, druhá s Helio X25 (MT6797T) a 4GB RAM. V obou případech se jedná o desetijádrové procesory, konkrétně s jádry Cortex A53 a Cortex A72, která jsou v Helio X25 taktována na vyšší frekvenci, a to je také hlavní rozdíl mezi oběma čipy.
Samsung Galaxy S7


Připomeňme, že Galaxy S7 je v současné době nabízeno ve dvou procesorových verzí – jedna nabízí Qualcomm Snapdragon 820, druhá Samsung Exynos 8890 Octa. Teď by k nim mohla přibýt ještě třetí varianta s procesorem od MediaTeku, která bude nejspíš nabízena jen na některých trzích. Ačkoliv písmeno „W“ v označení SM-G930W8 naznačuje, že by se mohlo jednat o model pro Kanadu, pravděpodobnější je uvedení této desetijádrové verze na některý z asijských trhů, kde by mohl zaujmout nižší cenou ve srovnání s ostatními variantami Galaxy S7.

Podle některých spekulací půjde o celkově ořezaný model, který by mohl nést název Galaxy S7 Neo. Úhlopříčka displeje by se ve srovnání s ostatními verzemi neměla nijak lišit, očekáváme tedy 5,1“ panel. Kromě toho plánuje Samsung také model Galaxy S7 Active se zvýšenou odolností. A abychom nezůstali jen u vlajkové lodi, dočkáme se v nejbližší době také zcela nové řady Galaxy C zahrnující modely střední třídy určené primárně pro asijské trhy. V tuto chvíli víme o modelu Galaxy C5 s 5,2“ displejem a Galaxy C7, jehož úhlopříčka zůstává neznámá.
HTC 10 na nejnovějších uniklých snímcích


Nakonec se ještě vrátíme k tématu „ořezaných“ vlajkových lodí. LG totiž před nedávnem překvapilo se svým záměrem nabízet top model LG G5 na některých trzích s procesorem Snapdragon 652 místo Snapdragonu 820. Variantu se slabším čipem dostanou zájemci z Latinské Ameriky, všude jinde včetně Česka se bude prodávat silnější varianta. A něco podobného údajně plánuje i HTC, které by svůj připravovaný telefon HTC 10 (známý také pod označením M10) mělo nabídnout nejen se Snapdragonem 820, ale také Snapdragonem 652. V tuto chvíli ovšem není jasné, jaké procesorové verze budou dostupné v jednotlivých světových regionech.

Zdroj: Gsmarena.com (1, 2, 3, 4)
reklama