Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung se designově inspiruje u Huawei

11.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Zalíbilo se vám barevné provedení měnící na světle svůj odstín, které u svých telefonů začal používat Huawei? Brzy by se podobný design měl objevit u prvního modelu od Samsungu. Podívejte se na obrázky.
Telefony Huawei jsou často cílem různých vtípků za napodobování konkurenčních značek. Situace se ovšem pomalu začíná obracet. Je to právě Huawei, který v poslední době přináší na trh mnohé inovace. Po stránce výbavy se jedná například o trojitý fotoaparát, z designu zase stojí za zmínku dvoubarevné varianty, které mění svůj odstín i podle dopadajícího světla. Poprvé se tato inovace objevila u letošní vlajkové lodi Huawei P20 Pro a později také u dalších modelů značek Huawei a Honor. Netrvalo ovšem dlouho a tímto provedením se inspirovali konkurenční výrobci, a to převážně na čínském trhu. Stačí vzpomenout na Lenovo Z5, Oppo F9 nebo Motorolu P30.
 

A toto designové řešení se nejspíš zalíbilo i Samsungu, který jej použije u nové verze modelu Galaxy A9 Star. Naznačují to uniklé fotografie „z terénu“ i propagační materiály, kde se telefon objevuje v lesklé fialovo-růžové barvě, která mění své odstíny podle dopadajícího světla. Efekt sice není tak výrazný jako u některých modelů Huawei či Honor, ale přesto jej nelze přehlédnout.
 
Samsung Galaxy A9 Star se aktuálně prodává v Číně, na některých dalších asijských trzích lze stejný model najít pod názvem Galaxy A8 Star. Jedná se o zástupce vyšší střední třídy, který je vybaven 6,3" Super AMOLED displejem s rozlišením Full HD+ a úzkými rámečky. O pohon se stará procesor Snapdragon 660 taktovaný na 2,2 GHz, kterému sekunduje 4GB operační paměť a 64GB vnitřní úložiště.
 
 
O tom, že se nejedná o žádné ořezávátko, svědčí také duální zadní fotoaparát s vysokým rozlišením (24 MPx + 16 MPx). Další 16MPx fotoaparát, tentokrát určený pro selfie, najdeme na přední straně. Z další výbavy stojí za zmínku čtečka otisků prstů, baterie o kapacitě 3 700 mAh nebo operační systém Android 8.1 Oreo. Galaxy A9 Star se na čínském trhu prodává za 2 999 juanů, v přepočtu 9 700 Kč bez DPH. Nové barevné provedení se nejspíš oficiálně objeví co nevidět. Ačkoliv se smartphone patrně nikdy nedostane do Evropy, mohla by se podobná barevná varianta objevit v budoucnu u dalších modelů.
 


reklama