Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD

26.5.2018, Milan Šurkala, aktualita
Samsung a Apple vedou neustále patentové spory a žalují se navzájem. V jednom letitém sporu, kdy Apple žaloval Samsung, bylo konečně rozhodnuto. Pro tentokrát to odnesl Samsung a zaplatí přes půl miliardy dolarů.
Společnosti Samsung a Apple jsou největšími výrobci telefonů a velmi rády spolu navzájem vedou nejrůznější patentové spory. Jedna společnost žaluje druhou a naopak. Jeden ze sporů se datuje až do roku 2011, kdy měl Samsung porušit celkem pět patentů Applu z let 2010 a 2011. Po sedmi letech soud v San José rozhodl a dle verdiktu Samsung zaplatí okolo 539 milionů dolarů.
 
Samsung logo
 
Tři porušené patenty týkající se designu přinesou Applu do kasy 533.316.606 USD, další dva patenty pak ještě navrch přidají dalších 5.325.050 USD. Samsungu se verdikt pochopitelně nelíbí, podle něj je nepodložený a ohrožuje kreativitu a férovou soutěž. Jako adekvátní by viděl potrestání v hodnotě 28 milionů dolarů, jenže nakonec bude muset zaplatit 20krát více. Přesto se nechal slyšet, že případ ještě není u konce a takto to nenechá.
 
Naproti tomu Apple je docela spokojen, přestože chtěl původně vysoudit 1,07 miliardy. Ve výsledku dostane polovinu. Apple se pak vyjádřil, že si velmi cení designu a jeho týmy neúnavně pracují na tom, aby uživatelům přinášely inovativní produkty. Dále řekl, že jeho iPhone vytvořil revoluci ve smartphonech a je důležité chránit náročnou práci mnoha lidí v Applu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama