Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung připustil možnost exploze baterie v Galaxy Note 7, zahájil program výměny

3.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Radost Samsungu z nad očekávání výborných prodejních výsledků Galaxy Note 7 zkalil nedávný skandál týkající se baterie. Výrobce potvrdil, že při nabíjení může opravdu dojít k explozi, proto bude prodej phabletu pozastaven a už dodané kusy zákazníkům vyměněny.
Prodej Galaxy Note 7 byl na některých trzích odsunut už dříve, ale to kvůli příliš vysoké poptávce, kdy Samsung zkrátka nestíhal naskladnit dostatečný počet kusů. Teď se objevil mnohem vážnější problém týkající se nové generace phabletu. Byly hlášeny případy, kdy Galaxy Note explodoval při nabíjení. To je samozřejmě velmi závažný problém, požár či exploze může způsobit nejen poškození majetku, ale v nešťastných případech také ohrozit zdraví. Naštěstí zatím z 35 případů explozí zaznamenaných po celém světě nebylo hlášeno žádné zranění.

Samsung už se k problému vyjádřil a poznamenal, že se s dodavatelem baterií snaží zjistit, jaké kusy jsou podobným problémem ohroženy. Raději ovšem nabízí výměnu všech 2,5 milionu kusů, které byly prodány nebo dodány do obchodů v deseti světových zemích. Jihokorejský výrobce očekává, že uživatelé, kteří odnesou telefon do obchodu, kde jej pořídili, se výměny za nový kus, který už není ohroženy explozí baterie, dočkají do dvou týdnů. Kauza tak nejspíš zpozdí i uvedení modelu na český trh.

Štěstí mají zákazníci na čínském trhu, kde bylo zahájení prodeje Galaxy Note 7 plánováno na 1. září. A opravdu se tak stalo, protože varianta smartphonu pro Čínu je údajně vybavena baterií od jiného dodavatele, která není ohrožena explozí. Překlad oficiálního vyjádření Samsungu k celé kauze vám přinášíme níže:

„Samsung se zavazuje vyrábět produkty nejvyšší kvality a každou zprávu naich zákazníků o incidentu bereme velmi vážně. V reakci na nově hlášené případy smartphonu Galaxy Note 7 jsme provedli důkladné vyšetřování a zjistili problém s články baterií. K dnešnímu dni (1. září) došlo k 35 případů hlášeným po celém světě a my nyní provádíme s našimi dodavateli důkladnou kontrolu, abychom identifikovali postižené baterie.

Ale jelikož je bezpečnost zákazníků naprostou prioritou společnosti Samsung, zastavili jsme prodej modelu Galaxy Note 7. Zákazníkům, kteří již mají Galaxy Note 7, nabízíme možnost dobrovolné výměny jejich současného zařízení za nové v následujících týdnech. Jsme si vědomi nepříjemnosti, které tento krok může na trhu způsobit, ale chceme zajistit, aby Samsung i nadále svým zákazníkům dodával výrobky nejvyšší kvality. Úzce spolupracujeme s našimi partnery s cílem zajistit, aby výměna zařízení proběhla co možná nejpohodlněji a nejefektivněji.“

Zdroj: Phonearena.com
reklama